Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Ултразвучен уред 3D Phototoner

“Мини-салон за убавина“ во чанта!

Код: 90149/4 , Amount: 1 pc
Повратни информации од клиент:
(0)

3D Photoner е пренослив уред за сложена, фотохромна, ултразвучна изложеност, дизајниран за домашна употреба и наменет за редовни козметички процедури.

Уредот комбинира ефикасна техника на ултразвучна микромасажа и мека фотохромна (светло-боја) изложеност со спектар на електромагнетни бранови со различна должина (црвена, сина, зелена).

- Ултразвучно влијание. Друго име за методот е сонодермија (од грчки: соник - „звук“, дерма - „кожа“). Ултразвукот е механичка вибрација - вибромасажа.
- Фотохромната експозиција (светла боја) поволно влијае на состојбата на кожата.

Употребата на 3D Photoner во дует со козметиката на корпорацијата значително ја зголемува ефективноста на постапката поради зголемената пенетрација на активните компоненти на производите.

Методите на фотохромна и ултразвучна изложеност се совршени за зрела кожа со знаци на избледување, сува кожа, присуство на брчки и неправилности, старечки дамки и пеги, лузни итн.

АПЛИКАЦИЈА:

1. Темелно исчистете го лицето.
2. Поврзете го адаптерот за наизменична струја, вклучете го напојувањето.
3. Нанесете дебел слој од TianDe* Active Cream на третираната површина на лицето.
4. Обрнете внимание на фактот дека емитерот на уредот е во близок контакт со кожата за време на постапката.
5. Времетраењето на постапката е 10-15 минути.

Внимание! Во текот на процедурата треба да ги заштитите очите.Не се препорачува да се насочува ултразвучниот емитер кон областите на кожата со егзема, акни, изгореници од сонце. *Уредот е дизајниран на таков начин што можете да го користите со козметика погодна за вашиот тип кожа за да го подобрите ефектот на постапката.

Односно, пред процедурата можете да нанесете хидратантна или лифтинг крема, гел или серум TianDe и да уживате во уште поизразени резултати од процедурата!

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Банановый крем-суп с овощами, 25 г
2.75€2.75 2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен лифтинг крем
22.80€22.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Volupta+ за жени
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крема за лице со арганово масло
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детокс фластер за стапала
5.40€5.40
КУПИ

DB query error.
Please try later.