Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Марамици за матирачки ефект “ Gentle Rose “

Мат кожа со само еден допир

Код: 180207 , Количина ,100 парчиња
Повратни информации од клиент:
(0)

100 парчиња
Дали имате сјајна кожа?
Нежно можете да се ослободите од масниот сјај со еден потег!

Нежните марамчиња за лице со роза веднаш ги отстрануваат сјајот, нечистотијата и бактериите од површината на кожата (вклучително и бактерии кои можат да растат кога се носи респираторна заштитна опрема). Тие помагаат да ја освежите вашата шминка, каде и да сте.
Марамиците за матирање се направени од природна целулоза со додаток на нежен екстракт од роза. Без прашок!

АПЛИКАЦИЈА:

Ставете ја марамицата на површината од лицето, потоа отстранете.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Роза
Роза

Розите ја подобруваат состојбата на буквално секој тип кожа. Екстрактот од роза има антимикробно дејство, спречува иритација на кожата, ја омекнува кожата и ја прави помазна и затегната.

Целулоза
Целулоза

Тоа е природен абсорбент направен од дрво. Веднаш ги апсорбира секретите на кожата, маснотиите, потта, прашината и вишокот шминка.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенеративен тоник- бустер со муцин
28.50€28.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце, Алое
2.50€2.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Растворлива маска во прав со перли
6.25€6.25 5.00€5.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице "Бел чај"
15.90€15.90
КУПИ

DB query error.
Please try later.