Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Мезоролер за лице

Младост на вашата кожа - со нежни движења на рацете!

Код: 90141 , 1 парче
Повратни информации од клиент:
(0)

Микроконите на мезоролерот TianDe се направени од медицински челик, кој се користи во производството на хируршки инструменти.Овој челик е отпорен на киселини и алкалии.Дебелината на иглата е споредлива со онаа на човечката коса. Нивната должина е само 0,5 мм, според тоа, пункциите се многу мали и се затвораат во рок од еден час. Циркулацијата се подобрува, се активира метаболизмот и се стимулира производството на еластин и колаген.

Употребата на мезоролерот го подобрува навлегувањето на активните состојки на козметиката низ кожата, овозможувајќи синтеза на колаген благодарение на механичка стимулација со микро-монистра во должина од 0,5 mm, помага во обновата на сврзното ткиво на дермисот. Ефектот од користење на мезоролерот се споредува дури и со резултатите од третманите што ги нудат салоните за убавина.

АПЛИКАЦИЈА:

Чекор 1. Прoчистување на кожата.
Отстранете ги сите траги од шминка и темелно исчистете ја кожата со помош на гел за чистење, исплакнете и исушете го лицето.
Чекор 2. Користење на Мezoroller.
Кога го третирате лицето, треба да направите разлика помеѓу носната област, челото, пределот на устата, образите и пределот на вратот. Секоја од овие области треба да се третира одделно. Тркалањето се изведува 10 пати вертикално, хоризонтално и дијагонално (дијагонали во двата правци) со еднаков интензитет.
Чекор 3. Примена на производи за нега на кожата.
Нанесете го активниот производ на подрачјето што се третира.
Чекор 4 Чистење на Мezoroller (дезинфекција)
Mezoroller е инструмент за индивидуална употреба

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супа од домати и кокос
2.75€2.75 2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце, Алое
2.50€2.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Машка долна облека со турмалин,
32.00€32.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Протеински шејк со рогач и ленено семе со засладувач
3.00€3.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Антиоксидативен пилинг за лице
9.00€9.00
КУПИ

DB query error.
Please try later.