Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Детски овошен сируп со витамини IMMUNOVENOK

Додаток во исхраната. Со шеќер (фруктоза)

Код: 640102 , 21 sachets 10 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Сирупите со овошни сокови и витамини се одличен додаток за здрава, правилна и квалитетна детска исхрана. Тие се 100% природни: без конзерванси, засилувачи на вкус, адитиви за арома, додаден скроб и бои. Тие не само што се здрави, туку се и многу вкусни и благо кисели.

Сирупи со овошни сокови и витамини:
- тие помагаат да се обезбеди детското тело со природни витамини и минерали
- тие помагаат да се зголеми енергијата на детето
Интересна игра може да се игра со сирупите со овошен сок: секое пакување содржи 21 ќесички со три различни вкусови - оставете го изборот на вкус на вашето дете.
Погоден за деца над 3 години.
Предупредувања: користете веднаш по отворањето на кесичката.Над 3 години. Производот не е замена за храна.
Сирупите со овошни сокови и витамини се одличен додаток за здрава, правилна и квалитетна детска исхрана. Тие се 100% природни: без конзерванси, засилувачи на вкус, адитиви за арома, додаден скроб и бои. Тие не само што се здрави, туку се и многу вкусни и благо кисели.
Сирупи со овошни сокови и витамини:
- тие помагаат да се обезбеди детското тело со природни витамини и минерали
- тие помагаат да се зголеми енергијата на детето
Интересна игра може да се игра со сирупите со овошен сок: секое пакување содржи 21 ќесички со три различни вкусови - оставете го изборот на вкус на вашето дете.

Погоден за деца над 3 години.

Предупредувања: користете веднаш по отворањето на кесичката.Над 3 години. Производот не е замена за храна.

АПЛИКАЦИЈА:

За деца над 3 години, 1 кесичка дневно директно во храната, како додаток на готови оброци (урда, каша, сладолед, чај и сл.) или за подготовка на пијалоци.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витамин Е (токоферол) важен в детском возрасте, так как отвечает за многие процессы, протекающие в организме, и имеет ряд полезных свойств.

Јаболко
Јаболко

Ова овошје може да се смета за едно од најдобрите за деца. Витамини, органски киселини, микро- и макроелементите се идеално комбинирани во него. Сокот од јаболко го подобрува варењето, го зајакнува имунитетот на децата, ја подобрува меморијата и квалитетот на спиењето.

Брусница
Брусница

Сокот од брусница има силно бактерицидно дејство, помага да се нормализира метаболизмот, помага во случај на проблеми со усната шуплина, го нормализира апетитот.

Нони
Нони

Сокот Нони помага во борбата против вирусите и бактериите, помага во рехабилитацијата на телото после болест, има корисно влијание врз развојот на децата кога се формира нервниот систем, го зајакнува имунитетот.

Бета каротен
Бета каротен

Ова е провитамин А. Нејзината главна улога е борбата против оксидантите. Го намалува влијанието на негативните фактори за животната средина, го враќа имунитетот, го намалува ризикот од заразни болести и ја подобрува отпорноста на стрес.

капина
капина

Сокот од капина го зајакнува имунитетот, ја подобрува отпорноста на телото на инфекции, има силни антиинфламаторни својства, го пумпа телото со енергија за време на физичките вежби.

Витамин Ц
Витамин Ц

Снижает частоту заболеваний и помогает ребенку противостоять болезням в сезон простуд и вирусных инфекций. Очень важна аскорбиновая кислота для детей – растущий организм нуждается в полноценном обмене веществ в костях и хрящевой ткани.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Согревающая ванна для ног Talasso
7.75€7.75 6.20€6.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супер-концентрирани плочки за перење облека
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околу очен крем-серум против брчки
36.93€36.93 27.70€27.70
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детокс фластер за стапала
5.40€5.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Плацентна Филм Маска за лице
7.88€7.88 6.30€6.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против опаѓање на косата.
21.60€21.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел за лице за моделирање на контурите на лицето
17.90€17.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Чај од црн лист со чага
9.20€9.20
КУПИ

DB query error.
Please try later.