Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Супер-концентрирани плочки за перење облека

Супер-концентрирани плочки за перење облека

Ефикасно перење за нас и нашата планета.

Код: 1480204 , 42 парчиња.
Повратни информации од клиент:
(0)

Нежно и ефикасно перење сега и во компактен формат. Тенки, лесно концентрирани плочки детергент за перење алишта базирани на нејонски сурфактанти од растително потекло - производ со зголемена еколошка пријатност, не содржи фосфати, хлор, талк или парабени.

- Ќе обезбедат длабоко, но нежно чистење на сите видови ткаенини.
- За разлика од детергентите во прав, тие не оставаат никакви остатоци од прашок и не предизвикуваат иритација на респираторниот тракт кај алергични лица.
- Погодни се и за обоени и за бели алишта.
- Одлични се за нежни ткаенини, не го мијат пигментот за боја и ги одржуваат ткаенините свежи.
- Се разликуваат по тоа што не се пенат толку многу и брзо се раствораат дури и во ладна вода.
- Одлични се за патување бидејќи не тежат многу, па лесно можете да ги земете со себе.
- Добро се исплакнуваат од ткаенината, им даваат на ткаенините нежен, свеж мирис и го намалуваат статичкиот електрицитет.

Се грижиме за иднината на нашата планета. Дел од средствата добиени од продажбата на овој производ ќе бидат наменети за засадување иглолисни дрвја.

АПЛИКАЦИЈА:

За рачно миење: ставете во вода да се раствори. За машинско перење: ставете ги алиштата во барабанот на машината за перење, а потоа ставете детергент според количината на облеката и нивото на нечистотија. Премногу извалканите алишта или флека на истите може да бидат претходно третирани па потоа да се стават за перење.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Нејонски сурфактанти
Нејонски сурфактанти

Биоразградливи сурфактанти кои имаат одлични својства за перење и способност да задржуваат нечистотии дури и без употреба на дополнителни супстанции. Одлични се за отстранување на нечистотијата од различни површини.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супа од домати и кокос
2.75€2.75 2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце, Алое
2.50€2.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Машка долна облека со турмалин,
32.00€32.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Протеински шејк со рогач и ленено семе со засладувач
3.00€3.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Антиоксидативен пилинг за лице
9.00€9.00
КУПИ

DB query error.
Please try later.