Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Отстранувач на дамки

Универзален отстранувач на дамки

Код: 1480205 , Тежина: 35 g
Повратни информации од клиент:
(1)

Универзален отстранувач на дамки базиран на фитоензими, зеолити и активен кислород, брзо и ефикасно ги отстранува тврдокорните дамки од вино, кафе, чај, кечап, маснотии, јод, блескаво зелена боја, кармин, крв, мастило, флеки од маркери од разни текстили, облека, тапациран мебел, автомобилски ентериер, мек под.
Состав: >30 % анјонски сурфактанти, >15 - <30 % средства за белење базирани на кислород, >5 - <15 % EDTA и нивни соли, >5 - <15 % зеолити, < 5 %: ензими (амилаза, протеаза), <5 % Активатор на белилото (TAED).
Складирање: чувајте го на суво место на температура не поголема од 35 °C.
Producer: “Norvin” Ltd, tup. 1 Tikhvinski, d. 5-7, pom. 1, kom. 4, ofis 100, Moscow, 127055, Russian Federation.
Importer: ASTI Group Ltd, 5 Zardu Street, Riga, LV-1083, Latvia, +37127030599.
UFI: 1300-V009-M00M-ATUA

АПЛИКАЦИЈА:

Извалканото место намачкајте го со топла вода, нанесете средство за отстранување дамки, лесно тријте додека не се формира бела пена, почекајте 5-10 минути, а потоа исплакнете со вода. Доколку е потребно, зголемете го времето на експозиција.

Моя дочь - первоклассница, и мне как маме хочется, чтоб она выглядела лучше всех


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Целулит
Целулит

Имаат порозна структура. Порите со молекуларна големина апсорбираат сол од вода како сунѓер, омекнувајќи ја.

Натриум перкарбонат
Натриум перкарбонат

Соединение од сода, кристали и водород пероксид што ослободува таканаречен активен кислород при интеракција со вода. Активниот кислород ги оксидира органските соединенија што се акумулирале во валкани области, пренесувајќи ги во воден раствор. Натриум перкарбонат целосно се плакне од ткаенини, не остава остатоци на облеката, не содржи хлор, фосфати или бои, апсолутно безопасни за здравјето на луѓето.

Ензими
Ензими

Каталитички-активни протеини наменети за органско отстранување на нечистотија.

Амфотерични сурфактанти
Амфотерични сурфактанти

Тие ослободуваат статичка енергија од ткаенини, обезбедуваат мекост на ткаенините и го олеснуваат пеглањето. Биоразградлив, и не ја иритира кожата.

TAED
TAED

TAED – это активатор перекисных отбеливателей, который отлично работает при температуре до 40ºС. Современная мода, синтетические ткани, окрашенный текстиль, снижение энергозатрат – все это приводит к стремлению повышать эффективность отбеливания при более низких температурах. Здесь как нельзя лучше подходят активаторы TAED.

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

Моя дочь - первоклассница, и мне как маме хочется, чтоб она выглядела лучше всех

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело медена праска
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мулти-пептиден серум за лице
19.50€19.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ SOD Лосион за тело
12.00€12.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маска за лице со Лаванда
2.30€2.30
КУПИ

DB query error.
Please try later.