Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Хигиенски капсули  за перење облека

Хигиенски капсули за перење облека

Вистински концентрат на чистота кој се грижи за најважните работи кога станува збор за перење на вашата облека

Код: 140110 , 52 Stck. х 8 г
Повратни информации од клиент:
(0)

Растворливи капсули за похигиенско перење на облека од памук, лен, синтетитика и мешани ткаенини. Високо ефикасните ензими и другите компоненти на формулата работат на молекуларно ниво, речиси веднаш ја отстрануваат нечистотијата, особено ефикасни против дамки од протеини, мирис на пот, одлични за перење на спортска облека. Ткаенината е мека после перење, лесна за пеглање, со долготраен свеж мирис.
Состав: ≥ 30 % анјонски сурфактанти, ≥15 - <30 % нејонски сурфактанти, <5 % ензими (протеаза), парфем, конзерванси (метилхлороизотиазолинон, метилизотиазолинон), бои (CI 19140, CI).
Предупредување: не ги допирајте капсулите со влажни раце. Да се чува: во цврсто затворен сад на собна температура. Заштитете се од влага и подалеку од директна сончева светлина.
Производител: Guangzhou Lisun International Commerce Development Co., Ltd., 102-211 (Building 3), No.230, South Avenue, Huangge Town, Nansha District, Guangzhou City, Кина.
Увозник: ASTI Group Ltd, 32 Jurmalas avenue, Riga, LV-1083, Latvia, +37127030599.

АПЛИКАЦИЈА:

Ставете ја капсулата директно во барабанот на машината и ставете ја облеката во машината за перење. Капсулата ќе се раствори по неколку минути по почетокот на перењето.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

Остави барање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Нејонски сурфактанти
Нејонски сурфактанти

.

Протеаза
Протеаза

.

Кондиционеры и антистатики
Кондиционеры и антистатики

.

Анионные ПАВ
Анионные ПАВ

.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Анти-акни крем за лице
13.90€13.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детски шампон за коса и тело Baby Bambo
8.90€8.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Путер за отстранување на шминка, тежина
21.50€21.50 17.20€17.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Lip & Eye Cream Crayon
2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Дневен крем за лице Sensation
7.70€7.70
КУПИ

DB query error.
Please try later.