Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Крем за лице

Крем за лице "Бел чај"

Против брчки и пигментација. SPF 10

Код: 17101 , Тежина: 50 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Помалку е некогаш повеќе. Ова е двојно точно кога станува збор за сончевата светлина. Ако сакате да ја изложите вашата кожа на УВ зрачење (а тоа е активно цело време и во секоја сезона), користете заштитна крема со УВ филтри.

Кремот за лице од бел чај од линијата Herbal Energies има оптимално ниво на заштита од SPF 10, што може да рефлектира до 95% од УВ зраците. УВ филтрите во кремот го апсорбираат УВ зрачењето и го спречуваат неговото навлегување во кожата, а со тоа спречува оштетување на клеточните мембрани, заштитувајќи од пигментација и губење на еластичноста.

Кремот за лице од бел чај штити од фотостареење, формирање на пигментни дамки, а благодарение на состојките за избелување (екстрактот од сладок корен и арбутин) ги отстранува веќе појавените. Кремот ја измазнува кожата, ја намалува длабочината на брчките, ја хидрира и го спречува стареењето на кожата. Кордицепс ја тонизира и заштитува кожата и има лифтинг ефект.

Дали сакате максимален ефект? Користете ја целата линија Herbal Energies.

АПЛИКАЦИЈА:

Со кружни движења, нанесете мала количина крем на претходно исчистената кожа на лицето и вратот, со исклучок на пределот околу очите. Се препорачува да се користи наутро и навечер.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Арбутин
Арбутин

Растителен гликозид добиен од лисјата на ова растение. Има антиоксидантно дејство, ги измазнува фините линии, влијае на процесите на пигментација, го изедначува тонот на кожата.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Ликорис
Ликорис

Екстрактот од коренот ги забавува процесите на стареење, спречува хиперпигментација, омекнува, ја намалува грубоста и нерамномерноста.

Кинески кордицепс
Кинески кордицепс

Екстрактот од кинескиот кордицепс е извор на моќни антиоксиданси кои ги штитат клетките од уништување и го спречуваат предвременото стареење. Ја навлажнува и омекнува кожата, го подобрува целокупниот изглед.

Зелен чај
Зелен чај

Екстрактот од зелен чај има антибактериско и антиинфламаторно дејство и го ублажува чешањето и иритацијата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супа од домати и кокос
2.75€2.75 2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце, Алое
2.50€2.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Машка долна облека со турмалин,
32.00€32.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Протеински шејк со рогач и ленено семе со засладувач
3.00€3.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Антиоксидативен пилинг за лице
9.00€9.00
КУПИ

DB query error.
Please try later.