Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Гел за лице против брчки – “ Ботолукс “

.

Код: 14803 , тежина: 40 g
Повратни информации од клиент:
(1)

Обезбедува долготрајна и длабока хидратација на кожата, ја прави кожата мазна и еластична. Витамин В3- ги пегла брчките

Хиалуронат натриум – ја заситува кожата со хидратација и спречува нејзино губење преку градење на невидлива бариера која спречува испарувањето на водата и дехидрација на подлабоките слоеви на кожата.

Витамин Е - забавува оксидација на липидите и забранува на слободните радикали да ги уништуваат клетките.

Екстракт од свила - значително се зголемува нивото на хидратација

Екстракт од алое вера - содржи повеќе од 200 хранливи материи кои продираат во кожата 4 пати побрзо и подлабоко од водата.

Сребрените честички во гелот создаваат сјајен изглед на кожата.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина крем на исчистената кожа на лицето и вратот со кружни движења. Избегнувајте го пределот околу очите.

Абсолютно невесомы на лице, впитывается моментально! И морщинки разглаживаются почти сразу после нанесения! Просто супер!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алое
Алое

Сокот од лисја од алое содржи многу корисни материи, ефикасно ја навлажнува, смирува и лечи кожата, ја стимулира нејзината регенерација.

Портулака
Портулака

Екстракт од Portulaca Oleracea - извор на органски киселини: оксална, сукцинска и лимонска, кои поттикнуваат пилинг и го подобруваат целокупниот изглед на кожата.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Витамин Б3
Витамин Б3

Активната форма на витамин Б3 (никотинамид) го подобрува метаболизмот во клетките на кожата, ја измазнува кожата и ги прави брчките помалку длабоки.

Трехалоза
Трехалоза

Полисахарид од зеленчук кој помага да се задржи влагата во кожата и да се изедначат брчките. Ја прави кожата еластична.

Свила
Свила

Serica Extract драматично го подигнува нивото на влага на кожата благодарение на фиброините-специјални хигроскопски молекули способни да ја задржат својата тежина во вода 300-х!

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

Абсолютно невесомы на лице, впитывается моментально! И морщинки разглаживаются почти сразу после нанесения! Просто супер!

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Lip & Eye Cream Crayon
2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело медена праска
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник активатор за раст на коса
20.50€20.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Спа-чистење
21.10€21.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Турмалински појас за колено
63.00€63.00 50.40€50.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Појас со турмалин
69.00€69.00 55.20€55.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Интензивен лифтинг крем,Collagen Active
17.90€17.90
КУПИ

DB query error.
Please try later.