Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Мулти-пептиден серум за лице

Мулти-пептиден серум за лице

"Паметни" пептиди и екстра брзо рестартирање на кожата

Код: 10108 , Волумен: 30 ml
Повратни информации од клиент:
(0)

Премиум серумот со фина текстура содржи 6 "паметни пептиди", кои се нарекуваат состојки на иднината поради нивните одлични својства и многу ефикасен комплекс за нега.
Благодарение на комплексот од активни состојки, мултипептидниот серум за лице:
- помага да се намалат знаците на стареење на кожата во зоните со најактивните изрази на лицето
- ја зголемува хидратацијата на кожата и ги штити клетките од губење на влагата
- ја намалува видливоста на мрежата од фини брчки предизвикани од дехидрација и намалена цврстина на кожата
- значително го подобрува квалитетот на кожата, нејзината структура и боја

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на лицето и вратот со врвовите на прстите. Користете како основа пред нанесување крем или како посебен производ за нега 1-2 пати на ден.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Б3
Витамин Б3

Тоа помага да се намали длабочината на брчките и го стимулира производството на колаген, што дополнително ја регенерира бариерата на кожата.

Трехалоза
Трехалоза

Полисахарид од зеленчук кој помага да се задржи влагата во кожата и да се изедначат брчките. Ја прави кожата еластична.

WKPep®SRM Пептиди Пептиден Комплекс
WKPep®SRM Пептиди Пептиден Комплекс

Комплекс против стареење кој помага во намалување на брчките, ја регенерира кожата и ја зголемува нејзината еластичност. Содржи 3 значајни пептиди: трипептид-1, палмитоил трипептид-5 и палмитоил пентапептид-4. Содржи и Хексапептид-9, кој делува против длабоки и мимички брчки и Палмитоил Тетрапептид-7, кој делува како младешки хормон, ја изедначува површината на кожата и генерално ја подобрува состојбата на кожата.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Гиалуронат натрия действует подобно гиалуроновой кислоте, которую называют «звездой с 1000 поклонников»: 1 ее молекула притягивает 1000 молекул воды. Это вещество образует на коже легкую пленку, которая активно всасывает влагу из воздуха, создавая эффект дополнительной влажности, а также повышает тургор и эластичность кожи.

Пантенол
Пантенол

Пантенолот е провитамин Б5, производ на пантотенска киселина (од грчкиот збор pantos што значи „општо сè“). Пантотенската киселина се наоѓа во сите биолошки ткива, а во случај на нивно оштетување, побарувачката за неа нагло се зголемува. процес на регенерација на кожата, ја зголемува нејзината мекост и еластичност и ги измазнува фините брчки.

ASP Control-1500 Комплекс
ASP Control-1500 Комплекс

Комплексот базиран на Acetyl Hexapeptide-8 е мускулен релаксант кој делува како ботулин, ги релаксира мускулите на лицето, ја намалува видливоста на брчките и го забавува создавањето на нови.

Хлорфенезин
Хлорфенезин

Хлорфенезинот е органско соединение и по дефиниција конзерванс со антигабични и антибактериски карактеристики. Супстанцијата е добро компатибилна со природни состојки.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело медена праска
11.06€11.06 9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Хидроинтензивна маска за лице и врат со хијалуронска киселина
2.90€2.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Нано коректор за лице “ Лифтин ефект “
44.70€44.70
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за испукани пети
8.60€8.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Стик за нос од цреша и нане
4.50€4.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Машка долна облека со турмалин,
32.00€32.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пилинг од праска
1.50€1.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фиточај сезонска терапија со лимета, сладунец и малина
9.20€9.20
КУПИ

DB query error.
Please try later.