Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Маска за чистење на порите на носот,

Кожа без црни точки

Код: 11317 , тежина 1 pc
Повратни информации од клиент:
(1)

Дизајниран за длабоко, брзо и ефикасно чистење на носот од митесери (контаминирани пори и акни). Ја нормализира активноста на лојните жлезди и ги намалува порите. Со создавање на ефект на компресија, лентата ги зајакнува метаболичките процеси во клетките на кожата поради активните компоненти што ги содржи.

АПЛИКАЦИЈА:

Отстранете ја заштитната обвивка и нанесете го фластерот на исчистената, влажна област на носот. Погрижете се фластерот добро да одговара на вашата кожа. Отстранете го по 10-15 минути. Користете по потреба 1-3 пати неделно.

отлично очищает поры. главное, наклеить на хорошо влажную кожу


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Титаниум диоксид
Титаниум диоксид

Минералните гранули од титаниум диоксид имаат ефект против сјај на кожата и ги рефлектираат УВ зраците, заштитувајќи ги клетките од оштетување.

Хамемелис
Хамемелис

Екстрактот од хамемелис го подобрува изгледот на кожата, ја омекнува и ја одржува еластичноста на кожата

Сладок портокал
Сладок портокал

Водата од сладкиот портокал нежно ја осветлува кожата, го подобрува нејзиниот изглед.

Мислења на клиентите (1)

Дарья Григорьева

отлично очищает поры. главное, наклеить на хорошо влажную кожу

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Банановый крем-суп с овощами, 25 г
2.75€2.75 2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен лифтинг крем
22.80€22.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Volupta+ за жени
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крема за лице со арганово масло
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детокс фластер за стапала
5.40€5.40
КУПИ

DB query error.
Please try later.