Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Хидроинтензивна маска за лице и врат со хијалуронска киселина

Хидратација и еластичност на кожата

Код: 52901 , Тежина 35 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Маската има силен навлажнувачки ефект, ја обновува и ја зајакнува заштитната епидермална бариера, се зголемува капацитетот на влажност на кожата на лицето и вратот.
Комбинацијата на хијалуронска киселина и витамински комплекс обезбедува ефект на “брза убавина”, ја зајакнува и ја тонизира кожата, ја подобрува нејзината текстура. Се користи повеќе пати.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете ја маската на исчистената кожа на лицето и вратот 15-20 минути, потоа отстранете ја и исплакнете го лицето со вода.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Collagen
Collagen

Хидролизираниот колаген ја стимулира регенерацијата на колагенските влакна во дермата, ја подобрува густината, еластичноста и тургорот на кожата, формира заштитен превез на неговата површина заштитувајќи ја од губење на влага.

Хијалуронска киселина
Хијалуронска киселина

Ја навлажнува кожата, формира заштитен слој, спречува појава на дехидрирана кожа. Има лифтинг ефект и ја подобрува еластичноста на кожата.

ВИДЕО

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИDB query error.
Please try later.