Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Q10 Интензивна маска за подмладување на лицето и вратот

грижа против стареење на кожа

Код: 52903 , Тежина: 35 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Ја подобрува структирата на слоевите на кожата. Коензимот Q10 и колагенот помагаат да се намалат длабоките брчки, ја зголемува еластичноста на кожата, се намалува микро-рељефот, црвенилото и иритациите. Се користи за намалување на процесот на стареење. Се препорачува за чувствителна кожа. Се користи повеќе пати.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете ја маската со прилепување на лицето и оставете да делува 15 до 20 минути, по отстранувањето исплакнете со вода.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Collagen
Collagen

Хидролизираниот колаген ја стимулира регенерацијата на колагенските влакна во дермата, ја подобрува густината, еластичноста и тургорот на кожата, формира заштитен превез на неговата површина заштитувајќи ја од губење на влага.

Убигуиноне
Убигуиноне

Коензимот е еден од најмоќните антиоксиданти кои ги попречуваат процесите на стареење. Тоа им помага на клетките да добијат енергија за континуирана регенерација. Го намалува количеството на фини линии и несовршености на кожата, ги прави длабоките брчки помалку видливи, ја прави кожата помазна и еластична.

ВИДЕО

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИDB query error.
Please try later.