Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Антиоксидантная моделирующая маска "Зеленый чай" SPA technology

Профилактика преждевременного старения кожи

Код: 50222 , Вес:100 г
Повратни информации од клиент:
(0)

Маска обладает отличным тонизирующим действием, повышает упругость кожи. Способствует снятию воспалений и отеков, помогает избавиться от следов усталости. Проявляет антиоксидантные свойства.

АПЛИКАЦИЈА:

Сухую смесь залить теплой кипяченой водой (+30 °C) и развести до густой консистенции. Нанести на чистую сухую кожу лица и шеи на 15-20 минут, затем снять маску, остатки смыть водой.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Камелија
Камелија

Екстрактот од лист Камелија синенсис има антиоксидантни и антимикробни својства. Ја омекнува и навлажнува кожата. Спречува појава на иритација на кожата.

Пченичен микроб
Пченичен микроб

Прашок од пченица содржи многу витамини и микроелементи, ја храни кожата, го коригира нејзиниот микрорелеф, има ефект на „подигнување на површината“; ја зајакнува бариерата на кожата, ги штити клетките од негативното влијание на надворешните фактори.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пена за чистење на лицето Fresh Click
17.00€17.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Јаошен фластер за тело
6.47€6.47 5.50€5.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце за мажи
3.90€3.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен гел “ Botolux”
29.63€29.63 23.70€23.70
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за нега на тело со алги
6.90€6.90
КУПИ

DB query error.
Please try later.