Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Гел за миење на лице анти- акни

Фито корекција на проблематична кожа

Код: 11319 , Weight: 100 g
Повратни информации од клиент:
(1)

Гелот е специјално дизајниран за секојдневно чистење на масна кожа. Нежно и ефикасно ги отстранува нечистотиите. Ја нормализира активноста на лојните жлезди, ја смирува кожата, го отстранува црвенилото и го обновува нивото на pH.

За најдобри резултати, се препорачува да се користи во комбинација со други производи од серијата Master Master Herb.

АПЛИКАЦИЈА:

Истурете мала количина од гелот во вашите дланки, измешајте го со вода додека не се пени и измазнете го преку кожата на лицето и вратот. Масирајте 1-2 минути, а потоа исплакнете со вода. За најдобри резултати, се препорачува да се користи во комбинација со други производи од серијата Master Herb.

Пользовалась этим гелем для умывания - он не сушит! Удивительно приятный для лица!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Јојоба
Јојоба

Естерите од јојоба се совршено асимилирани од кожата, ја омекнуваат и смируваат, како и навлажнуваат, негуваат и измазнуваат.

ВИДЕО

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

Пользовалась этим гелем для умывания - он не сушит! Удивительно приятный для лица!

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело медена праска
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мулти-пептиден серум за лице
19.50€19.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ SOD Лосион за тело
12.00€12.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маска за лице со Лаванда
2.30€2.30
КУПИ

DB query error.
Please try later.