Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Анти-акни крем за лице

Анти-акни крем за лице

Фито корекција на проблематична кожа

Код: 11323 , Volume: 20 ml
Повратни информации од клиент:
(1)

Фито корекција на проблематичaта кожа. Кремот ја храни, ја навлажнува кожата и ја регулира активноста на лојните жлезди. Спречува појава на лузни од акни. Се препорачува за масна кожа.

За најдобри резултати, се препорачува да се користи во комбинација со други производи од серијата Master Master Herb.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете го на кожата со нежни движења на тапкање до целосна апсорпција. За најдобри резултати, се препорачува да се користи во комбинација со други производи од серијата Master Herb.

Я сама тоже пользуюсь по необходимости - выскакивают, иногда..... А этот крем быстро убирает красноту и подсушивает, уже наутро ничего не видно! Класс!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алое
Алое

Екстрактот од лист од алое ја смирува, омекнува и навлажнува кожата, ја стимулира нејзината регенерација, ја подобрува еластичноста, ги измазнува фините линии.

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Билка Мудрец
Билка Мудрец

Екстрактот од лист од жалфија содржи многу витамини, ја забрзува регенерацијата на клетките, има тоник ефект и ја одржува вашата кожа во добра состојба.

ВИДЕО

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

Я сама тоже пользуюсь по необходимости - выскакивают, иногда..... А этот крем быстро убирает красноту и подсушивает, уже наутро ничего не видно! Класс!

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маска за лице со Лаванда
2.30€2.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пилинг грозје
7.40€7.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Volupta+ за жени
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем балсам за бричење
15.40€15.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Ензимска пудра-прав за чистење на лице
24.50€24.50 19.60€19.60
КУПИ

DB query error.
Please try later.