Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Восстанавливающий крем

Комфорт каждый день

Код: 10123 , Вес:50 г
Повратни информации од клиент:
(0)

Обеспечивает оптимальный уровень увлажнения кожи. Регулирует деятельность сальных желез, препятствуя закупорке пор и образованию акне. Защищает от воздействия факторов окружающей среды, активизируя естественные механизмы защиты кожи. Подходит для кожи мужчин любого типа и возраста.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесите небольшое количество крема на очищенную кожу лица.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Јојоба
Јојоба

Маслото од семе Simmondsia chinensis го компензира недостатокот на хранливи материи во кожата, го поттикнува измазнувањето на брчките. Маслото од семе од Simmondsia Chinensis се користи во козметиката како замена за зеленчук на спермацети - вреден восок од животинско потекло од главата на китот.

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Протеини од пченица
Протеини од пченица

Натриум кокоил хидролизиран пченичен протеин совршено ја омекнува и ја храни кожата, заштитувајќи ја од лупење и сушење. Ги активира процесите на регенерација и го олеснува подмладувањето на кожата.

Алги
Алги

Екстрактот од алги содржи многу корисни материи, го олеснува ефикасното навлажнување на кожата, го подобрува тонот и еластичноста на кожата, омекнува.

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

ВИДЕО

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Смирувачки Вита Дерм Тонер - неопходен производ за нега по чистење на лицето
21.50€21.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Zhui Feng Forte Фито фластер за тело
4.35€4.35 3.70€3.70
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Јаошен фластер за тело
6.47€6.47 5.50€5.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Биологически активная добавка к пище "Комплекс с виноградными косточками"
21.10€21.10
КУПИ

DB query error.
Please try later.