Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Крем балсам за бричење

Крем балсам за бричење

Удобно бричење!

Код: 10130 , Volume: 150 ml
Повратни информации од клиент:
(0)

Козметичките производи за мажи на TianDe се создадени по темелно и специјално изготвени студии за да одговараат совршено на структурата на машката кожа и да одговораат на барањата дури и на каприциозните господа.

Редовното и досадно бричење отсега ќе стане полесно и пријатно како детска игра благодарение на овој револуционерен крем.Создава голема пена, не дразни и се прилагодува на секој тип кожа.
Омекнува, храни и снабдува со свежина и пријатен мирис.

Активни состојки:
Екстрактот од листови на каланхое има антибактериско дејство, помага за запирање на крв во случај да се исечете.
Штити од воспаленија и ја одржува кожата еластична.

Маслото од нане ублажува иритации и остава долготрајно свежо чувство после бричење.
Природни масни киселини: стеаринска и миристова кои се грижат за заштитата на кожата и овозможуваат непречено влечење на сечилото.

АПЛИКАЦИЈА:

Испенете мала количина од кремот и нанесете на навлажнета кожа.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Стеаринска киселина
Стеаринска киселина

Ја чисти, ја враќа липидната обвивка на кожата, ја подобрува еластичноста на кожата.

Миристинска киселина
Миристинска киселина

Миристинската киселина го чисти епидермисот, олеснувајќи ја пенетрацијата на други корисни состојки во кожата.

Пеперминт
Пеперминт

Маслото од мента пеперминт ја подобрува циркулацијата на крвта и метаболизмот во клетките.

Каланхое
Каланхое

Екстрактот од лист Kalanchoe pinnata ја смирува и омекнува кожата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пряная пшенная каша с инжиром, абрикосом и тыквой
2.80€2.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенеративен балсам за после бричење
20.00€20.00 17.00€17.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крпа за миење садови
6.00€6.00 5.10€5.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито чај со планинска врба и петолесник
9.20€9.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Стимучирачки шампон за раст на косата
24.50€24.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито чај од врба
9.20€9.20
КУПИ

DB query error.
Please try later.