Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Стимулирачки гел за совршени бедра

Во тренд – совршени облини!

Код: 35412-01 , Weight: 120 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Што е во тренд сега - убави цврсти бутови и беспрекорни облини!
Со овој стимулирачки крем од TianDe, ќе бидете воодушевени од изгледот на бутовите и состојбата на вашата кожа. Овој производ има ефект на затоплување - неговиот ефект врз телото е како термоактивна микромасажа која едноставно е неопходна за „проблематичните“ бутови и задникот.

Не заборавајте дека надворешниот изглед на задникот и бутовите во голема мера зависи од состојбата на вашата кожа. Ако е добро затегнат и правилно хидриран, несовршеностите ќе бидат многу помалку забележливи. Една од примарни задачи на кремот е да ја доведе нашата кожа во форма - и оваа задача одлично ќе се заврши благодарејќи на природниот ботанички состав. Фокусирајќи се на нивната мисија, со секој изминат ден активните компоненти ја прават вашата кожа беспрекорна, а фигурата совршена.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете го стимулирачкиот крем на бутовите и задникот,со блага масажа, почекајте додека не се впие целосно. За засилен ефект, откако ќе ја нанесете кремата, завиткајте ги бутовите со фолија, облечете хеланки и почнете да вежбате.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алги
Алги

Екстрактот од алги содржи многу корисни материи, го олеснува ефикасното навлажнување на кожата, го подобрува тонот и еластичноста на кожата, омекнува.

Кофеин
Кофеин

Ги активира метаболните процеси во кожата, ги елиминира блокадите и го олеснува отстранувањето на вишокот течност од ткивото.

Ментол
Ментол

Ментолот има контра-привлечен ефект придружен со чувство на студ. Ја ублажува иритацијата и ја тонизира кожата. Ментолот е одличен освежувач и отстранувач на непријатен мирис.

Костен
Костен

Коњскиот костен служи како антиоксиданс, ја штити кожата од негативното влијание на животната средина, омекнува, помага да се подобри тонот на косата.

Компир
Компир

Екстрактот од слатка и чили пиперка има ефект на затоплување на кожата, го интензивира метаболизмот во проблематичните области, помага да се забрза микроциркулацијата, има антиоксидантни и антибактериски ефекти.

Јапонски алги
Јапонски алги

Прашокот од јапонски алги содржи голема количина јод, макромолекуларни полисахариди, алгинска киселина, витамини Б1, Б2, Б12, А, Ц, Д, Е и висока концентрација на минерали. Го нормализира метаболизмот во ткивото, ја стимулира синтезата на колаген, ја крева и ја навлажнува кожата, ја тонира, ја подобрува нејзината еластичност.

Малина
Малина

Ова е природно фенолно соединение кое дава уникатна, впечатлива арома на бобинката. Се користи во парфимерија, козметика, па дури и храна. Нејзиниот уникатен начин е разделување на маснотии. Откриено е од јапонски научници - тие откриле во голем број експерименти дека кетонот од малина е способен да ги забрза метаболичките процеси во телото и во исто време да се бори против веќе наталожените телесни маснотии.

Етерично масло од портокал
Етерично масло од портокал

Го зајакнува метаболизмот во проблематичните области, промовирајќи согорување на маснотии. Релаксира и помага да се ослободи од стресот.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Смирувачка пена за чистење на лице
21.53€21.53 16.15€16.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Katalog TianDe 2024 (RO)
3.30€3.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Нано коректор за лице “ Лифтин ефект “
44.70€44.70
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Амино-коктел маска за убавина на лице
2.30€2.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крпа за миење садови
6.00€6.00 4.80€4.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочна маска - хидрогел
4.20€4.20
КУПИ

DB query error.
Please try later.