Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

SPA ракавица за тело

SPA ракавица за тело

Чистење на кожата со ефект на пилинг

Код: 980155 , Amount: 1 pc
Повратни информации од клиент:
(0)

Нежно отстранување на мртвите клетки од површинскиот слој на кожата, ефект на масажа, намалување на кожата како “кората од портокал” – специјалниот материјал на ракавицата ја прави мултифункционален производ.
Кожата по пилингот ќе стане беспрекорно мазна, цврста и свиленкаста. Ќе дише полесно и ќе ги направи двојно поефикасни козметичките производи што се користат за понатамошен третман.

Поради длабинскиот ефект на чистење, спа ракавицата во комбинација со масажа ја стимулира циркулацијата и ги активира природните процеси на хидратација.

АПЛИКАЦИЈА:

Пилинг на телото се прави од долу нагоре: масажа од дланките до рамената, од стапалата до бутовите и колковите, потоа масажа на градите, стомакот и грбот. Најнежните области на кожата бараат понежен пристап. Постапката за пилинг не се препорачува да се прави повеќе од еднаш неделно.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Целулоза
Целулоза

Целулозата со умерена грубост и специјално „грануларно“ ткаење темелно ја чисти кожата и има одличен ефект на лупење без да предизвика оштетување на кожата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело, зелен чај
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Каталог TianDe 2024 (DE)
3.50€3.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Lip & Eye Cream Crayon
2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Јаошен фластер за тело
6.50€6.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице "Бел чај"
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пијалок "Кинеско кафе во зрна"
1.10€1.10
КУПИ

DB query error.
Please try later.