Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Шампон со сапунест орев ECOSPHERE

99.99 % од составот е природен!

Код: 24314 , 300 мл.
Повратни информации од клиент:
(0)

Сапонинот - обезбедува темелно чистење без притоа да ја менува бојата на вашата обоена коса. Идеален за дами кои биле подложени на хемиски третман или за зацрвстување на кератинските влакна.

Косата без сјај е природна последица на оштетената површина на косата. Шампонот базиран на сапонин ја измазнува површината на косата и ја враќа нејзината сила и сјај.

Формулата за шампон не содржи парабени и вештачки бои. Обезбедува превенција од првут, појава на бела коса и губење на косата,ја нормализира масната коса.

Шампонот квалитетно ја чисти косата иако не формира богата пена. Отсуството на хемиски ароми во составот ја прави неговата арома ненаметлива.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина од шампонот, нанесете на вашата влажна коса, масирајте и потоа темелно измијте ја косата.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алое
Алое

Екстрактот од лист од алое го храни, омекнува и смирува скалпот.

Пеперминт
Пеперминт

Екстрактот од пеперминт ја омекнува кожата, ја ублажува иритацијата, дава чувство на удобност.

Ѓумбир
Ѓумбир

Екстрактот од коренот од ѓумбир ја активира циркулацијата на крвта, подобрувајќи ја "исхранта" за коса. Го забрзува растот на косата, ја зајакнува косата.

Ангелика
Ангелика

Коренот Angelica acutiloba го враќа природниот сјај на косата, ги зајакнува корените на косата, има корисен ефект врз скалпот: го омекнува, и ја ублажува иритацијата.

Горец
Горец

Polygonum multiflorum се нарекува "He Shou Wu" во Кина, што значи "црномурест господин He". Според легендата, тој бил мудар старец кој ја вратил сивата коса и ја вратил интензивната боја со примена на оваа билка. ЕКСТРАКТ ПОЛИГОНУМ МУЛТИФЛОРУМ ја интензивира исхраната на корените на косата, го враќа природниот сјај на косата. Спречува предвремено појавување на сива коса.

Гледиција
Гледиција

Овошјето Гледиција австралис содржи сапонини, кои се растителни гликозиди кои формираат пена и нежно го чистат скалпот и косата. Биоактивните состојки на Гледиција, исто така, се грижат за скалпот, го нормализираат функционирањето на лојните жлезди, ја обновуваат структурата на косата и ја прават косата жива.

Сапун
Сапун

Сапунестиот орев содржи голема количина сапонини, кој има одлични својства за чистење. Сапунот не ја иритира или суши кожата. Го одржува природното ниво на pH на скалпот.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Банановый крем-суп с овощами, 25 г
2.75€2.75 2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен лифтинг крем
22.80€22.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Volupta+ за жени
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крема за лице со арганово масло
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детокс фластер за стапала
5.40€5.40
КУПИ

DB query error.
Please try later.