Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Крем балсам за против опаѓање на косата

Крем балсам за против опаѓање на косата

Силна и густа коса

Код: 21311 , Weight: 500 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Уникатната формула на крем-балсамот го обновува природниот механизам на раст на косата, помага во зајакнување на активноста на фоликулите на косата и зголемување на нивниот број. Го зајакнува коренот на косата, ги обновува меѓуклеточните метаболички процеси и ги активира одбранбените функции на скалпот. Ја подобрува структурата на косата по целата должина и го поттикнува нејзиниот раст.

АПЛИКАЦИЈА:

Рамномерно нанесете го на исчистена влажна коса. По 2-3 минути, темелно исплакнете со вода.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Ангелика
Ангелика

Екстрактот од коренот на Ангелика го подобрува растот на косата, помага да се зголеми обемот на косата.

Кинески женшен
Кинески женшен

Кинескиот екстракт од корен од женшен ја активира микроциркулацијата во скалпот, ја подобрува исхраната косата, го намалува губењето на косата.

Селен
Селен

Екстрактот од коренот Ligusticum chuanxiong има корисен ефект врз косата, го намалува губењето на косата, ја прави косата свиленкаста, сјајна и податлива.

Реманија
Реманија

Екстрактот од коренот Реманија има корисен ефект врз косата, ги зајакнува корените на косата, го олеснува обновувањето на структурата на косата, ја прави косата посјајна.

Горец
Горец

Polygonum multiflorum се нарекува "He Shou Wu" во Кина, што значи "црномурест господин He". Според легендата, тој бил мудар старец кој ја вратил сивата коса и ја вратил интензивната боја со примена на оваа билка. ЕКСТРАКТ ПОЛИГОНУМ МУЛТИФЛОРУМ ја интензивира исхраната на корените на косата, го враќа природниот сјај на косата. Спречува предвремено појавување на сива коса.

Нигела сатива
Нигела сатива

Екстрактот од семе од цвет од анасон ја подобрува состојбата и целокупниот изглед на косата, ја остава косата сјајна и податлива.

Сусам
Сусам

Екстрактот од семе од сусамум индикум ја прави косата мазна и податлива, го олеснува чешлањето и стилизирањето, го храни скалпот, ги зајакнува корените на косата.

Диметикон
Диметикон

Ја прави вашата коса сјајна и мека, го олеснува чешлањето. Тоа помага да се подобри обликот и се грижи за вашата коса. Диметикон, исто така, помага да се зајакне вашата коса и да се заштити од топол воздух. Дополнително, помага да се намали измивањето на бојата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Банановый крем-суп с овощами, 25 г
2.75€2.75 2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен лифтинг крем
22.80€22.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Volupta+ за жени
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крема за лице со арганово масло
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детокс фластер за стапала
5.40€5.40
КУПИ

DB query error.
Please try later.