Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Регенератор за коса

Био-ламинирачки ефект и експресно обликување на косата

Код: 27006 , Волумен: 250 мл
Повратни информации од клиент:
(0)

Ефектот на био-ламинација е идеален за:
- виткана и брановидна коса
- оштетена коса и коса третирана со хемиски препарати
- тенка и непослушна коса
- коса оштетена од топлина

Регенераторот за коса содржи модерен комплекс од средства за измазнување на косата STEPANQUAT и амино киселини од пченкарен глутен.

АПЛИКАЦИЈА:

Рамномерно нанесете на влажна чиста коса. По 2-3 минути исплакнете темелно со вода.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Комплекс STEPANQUAT за мекост на косата
Комплекс STEPANQUAT за мекост на косата

Комплексот STEPANQUAT ја прави вашата коса лесна за чешлање и може да ја скроти непопустливата коса. Кадрава, долга, оштетена или склона кон заплеткување - целата проблематична коса ќе биде многу полесна за чешлање. Комплексот, исто така, има антистатички својства и на косата и дава мекост и неверојатна мазност.

Аминокиселини од пченкарен глутен
Аминокиселини од пченкарен глутен

Амино киселини од пченка глутен - метионин, лизин и треонин. Метионин содржи сулфур, основен градежен блок на протеинот кератин за коса. Тоа е есенцијална амино киселина што телото не може да ја произведе и ја добива само во храна или како додаток во исхраната. Оваа амино киселина е градежен блок на колаген. Американските истражувачи покажаа дека внесот на лизин може да го запре губењето на косата кај оние со андрогена алопеција. Треонин делува како регенератор на косата и кожата и има антистатички својства.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маска за лице со Лаванда
2.30€2.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пилинг грозје
7.40€7.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Volupta+ за жени
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем балсам за бричење
15.40€15.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Ензимска пудра-прав за чистење на лице
24.50€24.50 19.60€19.60
КУПИ

DB query error.
Please try later.