Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Шампон за коса “ Овошен деликатес”

.

Код: 25701 , 250 гр.
Повратни информации од клиент:
(0)

Шампонот содржи свежа мешавина на корисни состојки кои нежно ја отстрануваат нечистотијата, се грижат за скалпот, го отстрануваат првутот и оставаат одлична арома во косата.

Природните овошни екстракти ја хидратираат и негуваат косата длабоко и обезбедуваат ефикасна и трајна заштита дури и на најтенката и најслаба коса.

Производот е погоден за секојдневна употреба за целото семејство.

АПЛИКАЦИЈА:

На влажна коса, нанесете мала количина на шампон, рамномерно по целата должина на вашата коса,масирајте неколку минути и исплакнете. Ако сметате дека е неопходно, можете да ја повторите постапката.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е е моќен антиоксидант кој штити од оксидација и уништување на липидите на скалпот и косата, помагајќи да се заштити нивната заштитна бариера. Исто така, обезбедува навремена испорака на кислород до фоликулите на косата, како и стимулирање на нивната исхрана, подобрување на целокупната состојба и изглед на вашата коса.

Пантенол
Пантенол

Неопходен лек за негување и раст на косата: ја прави подебела и посилна, го отстранува статичкото држење, ја прави косата жива и жива.

Боровинка
Боровинка

Екстрактот од ова овошје го намалува количеството и длабочината на фините линии, ја прави кожата деликатна и мазна.

Малина
Малина

Екстрактот од малина има изразени антиоксидантни својства, содржи многу витамини.

Дива јагода
Дива јагода

Екстрактот од дива јагода содржи витамин Ц, каротин, киселини (јаболко, лимонска, салицилна), танини, етерски масла. Благородните дами се бањаа со сок од дива јагода во Антички Рим за да ја продолжат младоста на нивната кожа. Екстрактот од дива јагода ја заситува кожата и косата со витамини, смирува и навлажнува прекрасно.

Брусница
Брусница

Бобинките од брусница содржат многу витамини, минерали, органски киселини и голема количина фенолни соединенија. Танините содржани во Вакциниумот му даваат способност да ја зајакне антимикробната заштита на телото и да спречи појава на воспалителни процеси.

Брусница
Брусница

Природен антиоксиданс, има тонизирачки ефект врз кожата, ја штити од надворешни влијанија на животната средина и ги зајакнува епидермалните sидови. Одлично за опаѓање на косата, првут и иритација на кожата.

капина
капина

Екстрактот од капина е бунар на витамини. Според античкиот грчки мит, оваа бобинка произлегла од крвта на Титаните откако се побуниле против боговите. Сите делови на растението имаат здрави својства - и лисја и бобинки. Тие го олеснуваат чешањето и пилингот на скалпот, ја враќаат силата на косата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Анти-акни крем за лице
13.90€13.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детски шампон за коса и тело Baby Bambo
8.90€8.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Путер за отстранување на шминка, тежина
21.50€21.50 17.20€17.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Lip & Eye Cream Crayon
2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Дневен крем за лице Sensation
7.70€7.70
КУПИ

DB query error.
Please try later.