Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Шампон за коса Asian Cantella

.

Код: 25716 , 400 гр.
Повратни информации од клиент:
(0)

Благодарение на смирувачкиот состав кој содржи екстракт од готу кола, пантенол и витамин Е, шампонот обезбедува на вашата коса третман против стрес. Има смирувачки ефект за вашиот скалп, нежно и ефикасно ја чисти вашата коса изложена на секојдневно напрегање и и дава природен сјај, леснотија и волумен.

Готу кола шампонот е идеален за:
сува и оштетена коса, фарбана коса со сув и чувствителен скалп.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина шампон на скалпот, оставете да делува 1-2 минути, масирајте, а потоа исплакнете со вода.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е е моќен антиоксидант кој штити од оксидација и уништување на липидите на скалпот и косата, помагајќи да се заштити нивната заштитна бариера. Исто така, обезбедува навремена испорака на кислород до фоликулите на косата, како и стимулирање на нивната исхрана, подобрување на целокупната состојба и изглед на вашата коса.

Пантенол
Пантенол

Неопходен лек за негување и раст на косата: ја прави подебела и посилна, го отстранува статичкото држење, ја прави косата жива и жива.

Asiatic pennywort
Asiatic pennywort

Центелла азиатская – один из самых топовых бьюти-компонентов. Ее называют CICA, готу кола или «тигровая трава», но от этого полезные свойства растения не меняются. Экстракт центеллы оказывает успокаивающее действие на кожу и волосы, ускоряет процессы регенерации.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Банановый крем-суп с овощами, 25 г
2.75€2.75 2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен лифтинг крем
22.80€22.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Volupta+ за жени
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крема за лице со арганово масло
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детокс фластер за стапала
5.40€5.40
КУПИ

DB query error.
Please try later.