Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Шампон против белеење на коса

Враќање на структурата и бојата на косата

Код: 21315 , тежина 420 ml
Повратни информации од клиент:
(0)

Производот го спречува појавувањето на сивата коса и го спречува губењето на пигментацијата. Го забрзува растот, ги зацврстува фоликулите на косата и дава виталност и сјај дури и на многу оштетената и слаба коса.

Заштитата на скалпот е стимулирана од активниот био-комплекс. Структурата на косата е зајакната и внатрешно и надворешно, што потпомага во растот и пенетрацијата на вредните хранливи материи и кислород. Редовната употреба го стимулира производството на пигментни клетки кои се грижат за враќањето на природната боја на косата. Шампонот не содржи средства за боење.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на влажна коса, масирајте, а потоа исплакнете.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Ангелика
Ангелика

Екстрактот од коренот на Ангелика го подобрува растот на косата, помага да се зголеми обемот на косата.

Кинески женшен
Кинески женшен

Кинескиот екстракт од корен од женшен ја активира микроциркулацијата во скалпот, ја подобрува исхраната косата, го намалува губењето на косата.

Селен
Селен

Екстрактот од коренот Ligusticum chuanxiong има корисен ефект врз косата, го намалува губењето на косата, ја прави косата свиленкаста, сјајна и податлива.

Реманија
Реманија

Екстрактот од коренот Реманија има корисен ефект врз косата, ги зајакнува корените на косата, го олеснува обновувањето на структурата на косата, ја прави косата посјајна.

Горец
Горец

Polygonum multiflorum се нарекува "He Shou Wu" во Кина, што значи "црномурест господин He". Според легендата, тој бил мудар старец кој ја вратил сивата коса и ја вратил интензивната боја со примена на оваа билка. ЕКСТРАКТ ПОЛИГОНУМ МУЛТИФЛОРУМ ја интензивира исхраната на корените на косата, го враќа природниот сјај на косата. Спречува предвремено појавување на сива коса.

Сусам
Сусам

Екстрактот од семе од сусамум индикум ја прави косата мазна и податлива, го олеснува чешлањето и стилизирањето, го храни скалпот, ги зајакнува корените на косата.

Polyquaternium-10
Polyquaternium-10

Полимер, который благодаря своей структуре притягивается к поврежденным участкам волос, заполняя и восстанавливая их. Придает объем, облегчает расчесывание и укладку, делает волосы мягкими и бархатистыми. Работает как антистатик.

Диметикон
Диметикон

Ја прави вашата коса сјајна и мека, го олеснува чешлањето. Тоа помага да се подобри обликот и се грижи за вашата коса. Диметикон, исто така, помага да се зајакне вашата коса и да се заштити од топол воздух. Дополнително, помага да се намали измивањето на бојата.

Женьшень Санчи
Женьшень Санчи

Женьшень Санчи содержит массу полезных веществ: сапонины, флавоноиды, микроэлементы, витамины, аминокислоты и др. Экстракт этого растения стимулирует кровообращение, улучшает микроциркуляцию в коже головы, оказывает противовоспалительное действие, способствуя снижению выпадения волос.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ 3D Лифтинг масажер за тело и лице
30.00€30.00 24.00€24.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Функциональный комплекс «Златофит»
45.07€45.07 33.80€33.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел за туширање "Centella Asiatica"
10.00€10.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Секојдневни ултра тенки влошки In Top
5.88€5.88 5.00€5.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за стапала Лаванда
1.80€1.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Смирувачки и заштитен крем за околуочи
19.90€19.90
КУПИ

DB query error.
Please try later.