Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Volupta+ за жени

Volupta+ за жени

ЗАДОВОЛСТВО ВО Вашата постела: разбудете ја сензуалноста!

Код: 65301 , 2 pcs x 5 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Амино киселината L-аргинин е основната активна состојка на гелот. Volupta+ од TianDe е првиот производ кој содржи толку висока концентрација на оваа активна состојка. Л-аргининот го активира процесот на производство на азотен оксид (NO) кој ги проширува крвните садови и на тој начин обезбедува масивен проток на крв во репродуктивните органи. Редовната употреба на Л-аргинин придонесува за подобрување на циркулацијата на крвта во карличните органи, го зголемува тонусот на интимните мускули и позитивно влијае на телото.

Ментолот содржан во производот ја зголемува апсорпцијата на аргинин, а исто така ги стимулира нервните завршетоци и придонесува за поинтензивна вагинална секреција.

Карактеристична карактеристика на Volupta+ гелот од TianDe е неговата содржина на млечна киселина, која ја негува интимната микрофлора на мукозната мембрана и го одржува природното ниво на pH. Формулата на производот е збогатена со пантенол и алантоин, кои ја навлажнуваат и омекнуваат мукозната мембрана и спречуваат иритација.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете количина гел со големина на грашок (околу 1 грам) на клиторисот околу 5 до 10 минути пред сексуалниот однос.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алантоин
Алантоин

Алантоин ја омекнува и ја навлажнува слузницата и спречува иритација. Лекува болна слузница и други оштетувања на слузницата.

Пантенол
Пантенол

Омекнува и ја навлажнува слузницата и спречува иритација. Лечи пукнатини и други оштетувања на слузницата.

Ментол
Ментол

Ги стимулира нервните завршетоци, што го подобрува производството на природен лубрикант. Исто така, ја зголемува апсорпцијата на аргинин.

Млечна киселина
Млечна киселина

Одржува нормално ниво на pH и природна микрофлора во интимните делови.

Аргинин
Аргинин

Аргинин, продира во мукозната мембрана, го стимулира производството на азот оксид, што го промовира проширувањето на садовите и предизвикува моќен прилив на крв.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело, зелен чај
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Каталог TianDe 2024 (DE)
3.50€3.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Lip & Eye Cream Crayon
2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Јаошен фластер за тело
6.50€6.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице "Бел чај"
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пијалок "Кинеско кафе во зрна"
1.10€1.10
КУПИ

DB query error.
Please try later.