Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Рассыпчатая пудра City Chic

Отличная фиксация макияжа

Повратни информации од клиент:
(0)
:

Легкая вуаль пудры станет финальным штрихом безупречного образа. Ее шелковистая, неосязаемая, комфортная текстура закрепляет тональную основу, делая макияж более стойким. Пудра сливается с кожей, дарит ей идеальное покрытие, придает лицу сияние и здоровый вид. Отлично сочетается с крем-пудрой City Chic.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанести легкий слой пудры на лицо и зону декольте при помощи мягкой кисти.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Талк
Талк

Го олеснува процесот на примена на козметика, обезбедува кадифена структура, ја прави шминката потрајна. Апсорбира вишок на себум, спречува појава на мрсен сјај. Не ги затнува порите.

Минерални рефлексивни пигменти
Минерални рефлексивни пигменти

Ја прави кожата сјајна, несовршеностите се измазнуваат, темните кругови под очите и брчките исчезнуваат, кожата станува мазна и кадифена.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Бодрящий напиток «Фитозарядка»
2.57€2.57 1.80€1.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мезоролер за лице
43.00€43.00 34.40€34.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за регенерација на кожа
1.70€1.70
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон и маска за коса со кератин за фарбана коса
12.00€12.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Овошен балсам за усни
3.47€3.47 2.60€2.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сјај за усни, јагода
12.25€12.25 9.80€9.80
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Напиток од какао, ореви и јод
2.30€2.30
КУПИ

DB query error.
Please try later.