Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

BB Тонален крем за лице

BB Тонален крем за лице

Совршена матт нијанса на кожа

Код : 87009/01 , Тежина: 42 g
Повратни информации од клиент:
(0)
Тон:

Тонирачката BB-крема за лице од линијата FreshClick е наменета за млади, активни и модерни луѓе. Неговата лесна текстура обезбедува совршено фино покривање, додека ја одржува кожата хидрирана во текот на целиот ден.

FreshClick BB-тониран крем значи:
- лесен рамномерен тон на кожата
- ефект на матирање
- измазнување на несовршеностите на кожата
- нега и хидратација
Производот е идеален за комбинирана и масна кожа. BB-базата содржи сок од алое, кој нежно ја негува кожата и ја одржува „смирена“. Комплексот за матирање DRY-FLO® ELITE LL ефикасно го апсорбира масниот сјај, давајќи ѝ на кожата кадифеен изглед.

Обезбедете ѝ совршен тон на вашата кожа само за неколку секунди. Филтри повеќе нема да бидат потребни!

АПЛИКАЦИЈА:

Со нежни движења нанесете на претходно исчистената кожа на лицето.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алое
Алое

Сокот од лисја од алое содржи многу корисни материи, ефикасно ја навлажнува, смирува и лечи кожата, ја стимулира нејзината регенерација.

Комплекс за сушење DRY-FLO® ELITE LL
Комплекс за сушење DRY-FLO® ELITE LL

Комплексот за парење е скроб модифициран со лауроил лизин. Благодарение на специјалната модификација, тој обезбедува рамномерна дистрибуција на производот на кожата,апсорпција на маснотии и замаглување. Во исто време, не ја суши кожата, не ги затвара порите и не предизвикува иритација. Оваа состојка и помага на кожата да изгледа совршено - одлична е за покривање на порите и мали несовршености. Благодарение на лизинот, има антиинфламаторно и антимикробно дејство.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Анти-акни крем за лице
13.90€13.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детски шампон за коса и тело Baby Bambo
8.90€8.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Путер за отстранување на шминка, тежина
21.50€21.50 17.20€17.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Lip & Eye Cream Crayon
2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Дневен крем за лице Sensation
7.70€7.70
КУПИ

DB query error.
Please try later.