Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Детокс фластер за стапала

Детокс фластер за стапала

Тајната на леснотијата

Код: 41314 , тежина 2 pcs
Повратни информации од клиент:
(1)

Компонентите содржани во составот на фластерот имаат природна способност за апсорпција и силно антиоксидативно дејство. Ја подобруваат циркулацијата и ги отстрануваат токсините. Ова помага да се ублажи заморот и мускулната тензија, го подобрува спиењето и целокупниот тонус на телото.

АПЛИКАЦИЈА:

Навечер пред спиење, отворете го пакувањето со фластерот, залепете ја ќесичката од белата/затворена страна на лепливата површина и потоа нанесете ја на исчистената кожа на долниот дел од стапалата. Отстранете го фластерот наутро и измијте ги нозете со вода. Користете веднаш по отворањето.

Моя мама одно время мучилась от бессонницы. Когда я посоветовала ей клеить на ночь детокс. пластыри, она удивилась, но сделала. Наутро позвонила мне радостная - всю ночь сладко проспала!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Бамбус
Бамбус

Екстрактот од лист од бамбус е одличен абсорбент кој ја вади нечистотијата од површината на кожата, значително го забрзува отстранувањето на токсините и регенерацијата на клетките.

Семиња од европско буково дрво
Семиња од европско буково дрво

Екстрактот од семето на европското буково дрво има затегнувачки и антисептички ефекти и го активира процесот на отстранување токсини.

Портокал
Портокал

Екстракт од портокал е реставративен лек, ги подобрува метаболните процеси.

Хитин
Хитин

Ефективен природен сорбент кој апсорбира токсини, отпадни материјали и соли на тешки метали.

Грав Аџуки
Грав Аџуки

Прашокот направен од семе од грав аџуки има корисен ефект врз кожата, ги отстранува токсините и помага да се отстранат вишокот течности

Мислења на клиентите (1)

Филиппова Елена Александровна

Моя мама одно время мучилась от бессонницы. Когда я посоветовала ей клеить на ночь детокс. пластыри, она удивилась, но сделала. Наутро позвонила мне радостная - всю ночь сладко проспала!

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Lip & Eye Cream Crayon
2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело медена праска
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник активатор за раст на коса
20.50€20.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Спа-чистење
21.10€21.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Турмалински појас за колено
63.00€63.00 50.40€50.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Појас со турмалин
69.00€69.00 55.20€55.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Интензивен лифтинг крем,Collagen Active
17.90€17.90
КУПИ

DB query error.
Please try later.