Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Zhui Feng Forte Фито фластер за тело

Нова формула за активно затоплување. Подобрен ефект!

Код: 30106 , Amount: 4 pcs
Повратни информации од клиент:
(0)

Новите козметички фито-лепенки Zhui Feng Forte содржат двојно повеќе активни состојки од нивните претходници. Растителните екстракти и есенцијалните масла во составот придонесуваат за измазнување и тонирање на кожата, помагаат да се загрее кожата, се отстранува чувството на непријатност во пределот околу мускулите и се враќа радоста на движењето.

АПЛИКАЦИЈА:

Отстранете ја заштитната фолија од фластерот и нанесете ја на пределот околу мускулите. Користете го производот најмногу 12 часа на ден во период од 7-10 дена.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Ментол
Ментол

Ментолот има контра-привлечен ефект придружен со чувство на студ. Ја ублажува иритацијата и ја тонизира кожата. Ментолот е одличен освежувач и отстранувач на непријатен мирис.

Дудник
Дудник

Коренот на Ангелика поседува антибактериски својства и дава удобност и свежина на кожата.

Лигустикум
Лигустикум

Екстрактот од лигустикум се користи и во традиционалните и во народните кинески лекови. Овие трајни тревни растенија доаѓаат од Кина. Исто така, се наоѓа во регионот Приморски во Русија. Инфузии и лушпи од корените на лигустикумот се користат во случај на болки во горниот дел од главата за време на настинки и ревматски болки во зглобовите.Лигустикуме добар лек за спазми и зема анестетички ефект.

Борнеол
Борнеол

Борнеол традиционално се користел во кинеската медицина како популарна компонента при подготовка на напитоци. Има силен мирис и долготраен дезодорирачки ефект кој помага да се справите со потењето. Исто така, борнеол се карактеризира со силни антибактериски својства.

Метилсалицилат
Метилсалицилат

Применет локално, метил салицилат има аналгетски и локално иритирачки ефект. Предизвикува мускулна релаксација и го засилува протокот на крв, ви овозможува да ги продолжите физичките вежби и ја подобрува вашата толеранција.

Basil
Basil

Етеричното масло од босилек го подобрува расположението и помага да се справите со стресот. Лисјата од босилек содржат витамин Р, провитамин А и рутин. Етеричното масло од босилек има локален аналгетски ефект, ги релаксира ненаместените мускули на желудникот и матката и има антибактериски својства.

Нафта
Нафта

Петролатум е мешавина од минерални масла и парафински восок.

Розин
Розин

Колофонија е светло-жолта, кревка, цврста супстанција која се состои од катливи материи. Често се користи во народната медицина. Се карактеризира со антиинфламаторни, антисептички и антиалергиски својства. Тоа е конзерванс и помага да се продолжи животот на чување на козметичките производи.

„Змејска крв“
„Змејска крв“

Екстрактот наречен „Змејска крв“ се добива од кората на растението со истото име што расте во Јужна Америка. Оваа супстанца е позната по својата неверојатна способност да залечи рани за кратко време. Лековитата моќ на растението е позната со векови - некои референци за Перуанските Индијанци кои ја користеле смолата од ова дрво за лекување на болести и рани се појавиле во времето на откривањето на Америка. „Змејовата крв“ содржи многу антиоксиданси и е одличен зајакнувач на имунолошкиот систем.

Аризема
Аризема

Арисемата (арум) е повеќегодишно растение кое има важно медицинско значење. Поседува антиконвулзивно дејство. Исто така, се карактеризира со експекторантни, дезинфицирачки, антитонични, анти -анемични, антиревматски и антиконвулзивни својства.

Сапошниковија
Сапошниковија

Ледебориела е повеќегодишно тревно растение широко користено во кинеската медицина. Екстракт од корени на ледебуриела е одличен експекторанс, судофициран, трескав, болки и антимикробен агенс.

Циботиум баранец
Циботиум баранец

Циботиум баромец е прекрасен дрвен папрат, чие стебло е покриено со меки влакна, што му го даде второто име на Циботиум-овчо-растение. Во модерната медицина, исушените корени на Циботиум се користат за лекување на бубрежни заболувања. Циботиумот ја нормализира состојбата на бубрежниот проток на крв и е ефикасен во случај на воспалителни заболувања на бубрезите или уринарниот тракт.

Слатко знаме
Слатко знаме

Слаткото знаме е познато по неговата наводна способност да ги истера злите сили. Неговиот основ беше пронајден дури и во гробот на Тутанкамон! Корените на слатките знамиња се карактеризираат со антиспазмодични, антимикробни и дезинфицирачки својства. Слаткото знаме има особено пријатен мирис.

Стрихнос
Стрихнос

Strychnos potatorum е растение широко распространето во Индија, каде што неговите семиња се користат за дезинфекција. Маслото од семиња strychnos potatorum се карактеризира со гермицидни и антимикробни својства.

Цимицифуга
Цимицифуга

Cimicifuga dahurica е повеќегодишно тревно растение. Неговите корени имаат смирувачки ефект врз нервниот систем и ги релаксираат цревните мускули.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело медена праска
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мулти-пептиден серум за лице
19.50€19.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ SOD Лосион за тело
12.00€12.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маска за лице со Лаванда
2.30€2.30
КУПИ

DB query error.
Please try later.