Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Бальзам «Спасатель алтайский»

SOS-помощь вашей коже!

Код: 30134 , 8 г
Повратни информации од клиент:
(1)

"Универсальное средство для оказания экстренной помощи при различных повреждениях кожи. В его основе – экстракты и масла лекарственных растений Алтая, а также восстанавливающий комплекс с прополисом, пантенолом и аллантоином – известными компонентами аптечных средств.

Бальзам мягко и эффективно воздействует на пораженные участки кожи, оказывая защитное, успокаивающее и восстанавливающее действие.

«Спасатель алтайский» имеет консистенцию прозрачного геля, который не оставляет следов на одежде. Не содержит отдушек, красителей и парабенов, обладает натуральным ароматом лекарственных трав.
"

АПЛИКАЦИЈА:

Наносить тонким слоем, не втирая.

конкурс «Алтайский спасатель» меня бережет"

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Рузмарин
Рузмарин

Екстрактот од рузмарин обезбедува антисептички ефект. Аромата на рузмарин ефикасно ги плаши комарците.

Алое
Алое

Екстрактот од алое ги забрзува природните процеси на заздравување на ткивата, ја запира иритацијата на кожата и го ублажува чешањето.

Масло од чајно дрво
Масло од чајно дрво

Маслото од чајно дрво е природен антисептик и има антиоксидантни својства.

Eucalyptus globules
Eucalyptus globules

Маслото од лист од еукалиптус го подобрува процесот на обновување на клетките, ја подобрува способноста на телото да го обновува ткивото, помага во ублажување на воспалението.

Елка
Елка

Маслото од лисја Абиес Алба има бактерицидно дејство поради високата содржина на етерични масла и непца; ја стимулира микроциркулацијата во ткивото.

Гераниум
Гераниум

Етеричното масло од гераниум ја смирува иритираната, чувствителна и оштетена кожа.

Каранфилче
Каранфилче

Етеричното масло од каранфилче е совршен антисептик што го забрзува процесот на заздравување на мали рани (особено воспалени).

Пеперминт
Пеперминт

Етеричното масло од пеперминт обезбедува пријатно чувство на свежина, има смирувачки ефект врз кожата, може да го ублажи чешањето и има антимикробно дејство.

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

Пантенол
Пантенол

Пантенолот помага да се излечат микро-пукнатините на површината на кожата, има одлични регенерирачки и навлажнувачки својства.

Мислења на клиентите (1)

Vezetiu Cristina Igor

конкурс «Алтайский спасатель» меня бережет"

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Lip & Eye Cream Crayon
2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ ревитализирачка маска за лице и врат со линжи
2.90€2.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Напиток од какао, ореви и јод
2.30€2.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце за мажи
3.90€3.90
КУПИ

DB query error.
Please try later.