Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Фиточај со златен корен и кинеска ангелика

Додаток во исхраната

Код: 123912 , 30 пакувања
Повратни информации од клиент:
(0)

Биолошки активните компоненти во составот помагаат да се врати хармонијата во телото и да се зголеми неговата отпорност на негативни фактори на животната средина. Билките содржани во билната мешавина помагаат во нормализирање на хормоналните нивоа на женското тело.

Состав: Rhodiola Tetramerous (црвена четка) ризоми и корени (1500 mg), ризоми и корени Angelica Sinensis (1500 mg), цвеќиња од невен (900 mg), ленено семе (900 mg), цвеќиња од камилица (600 mg), ехинацеа и Лисја (600 mg).
Предупредување: не користете во случај на преосетливост на некоја од состојките, не користете за време на бременост и доење, во случај на висок крвен притисок, зголемена нервна раздразливост, несоница, прогресивни системски заболувања.
Се препорачува да се консултирате со вашиот лекар пред употреба. Не користете со лекови. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не користете додатоци во исхраната како замена за врвна и урамнотежена исхрана.
Да се ​​чува подалеку од дофат на деца, на максимум. температура до 25°C, при релативна влажност макс. До 70%.
Producer: Russia
Importer: “ASTI Group” LLC, 5 Zārdu str., Riga, LV-1083, Latvia

АПЛИКАЦИЈА:

Употреба: истурете чаша врела вода (200 мл) врз 1 пакување (1,5 гр) билки, оставете 10-15 минути, исцедете ја и извадете ја кесата од водата. Возрасните земаат 1 чаша 3 пати на ден со оброците. Препорачан тек на употреба: 3-4 недели.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Ехинацеа пурпуреа
Ехинацеа пурпуреа

Echinacea purpurea e хербален адаптоген и имуностимулант.

Камилица
Камилица

Цветот камилица има спазмолитичко, антисептичко, седативно и аналгетско дејство. Го стимулира лачењето на органите за варење, ги потиснува процесите на ферментација во телото.

Ангелика
Ангелика

Екстрактот од коренот на Ангелика акутилоба има антибактериски и антимикотични својства, и дава на кожата чувство на удобност и свежина.

Родиола квадрифида
Родиола квадрифида

Rhodiola quadrifida е вид на растение, односно расте само на територијата на Алтај и никаде на друго место во светот. Помага да се нормализира хормоналната рамнотежа во женското тело, има корисен ефект врз женската репродуктивна функција.

Цвет Невен
Цвет Невен

Цветот Невен има седативно дејство врз нервниот систем, помага во намалување на крвниот притисок. Има бактерицидно и антиспазмодично дејство.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Банановый крем-суп с овощами, 25 г
2.75€2.75 2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен лифтинг крем
22.80€22.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Volupta+ за жени
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крема за лице со арганово масло
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детокс фластер за стапала
5.40€5.40
КУПИ

DB query error.
Please try later.