Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Фито чај со бела роза за стомак

Додаток во исхраната

Код: 123916 , 30 x 1,5 g филтер ќесички
Повратни информации од клиент:
(0)

Билките содржани во билната смеса помагаат во нормализирање на функцијата на дигестивниот тракт.

Предупредување: не користете во случај на преосетливост на некоја од состојките. Не користете за време на бременост и доење.
Се препорачува да се консултирате со вашиот лекар пред употреба. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не користете додатоци во исхраната како замена за врвна и урамнотежена исхрана.
Да се ​​чува подалеку од дофат на деца, на максимум. температура до 25°C, при релативна влажност макс. до 70%.
Состав: корени Angelica Sinensis (450 mg), Bergenia crassifolia (450 mg), ленено семе (450 mg), листови од пеперминт (450 mg), билка од цикорија (300 mg), цвеќиња од дива камилица (300 mg), корени од алтеа (30 mg), ризоми и корени од Тасев биле (300 mg).
Producer: Russia.
Importer: “ASTI Group” LLC, 5 Zārdu str., Riga, LV-1083, Latvia

АПЛИКАЦИЈА:

На 1 кесичка чај прелијте чаша врела вода од 200 мл. , оставете 10-15 минути, исцедете ја и извадете ја од водата. Возрасните земаат 1 чаша 2 пати на ден со оброците. Препорачан тек на употреба: 3-4 недели.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Ликорис
Ликорис

Ризом/корен од сладунец има ефект сличен на естроген, помага да се регулира рамнотежата на течности и електролити во телото. Има антиспазмодични и антиинфламаторни ефекти, го нормализира функционирањето на гастроинтестиналниот тракт.

Пеперминт
Пеперминт

Лисјата од пеперминт ги стимулираат перформансите на дигестивниот систем, помагаат при справување со горушица и ја олеснуваат тежината.

Цикорија
Цикорија

Билката Цикорија го активира метаболизмот, го подобрува варењето, има позитивен ефект врз функционирањето на гастроинтестиналниот тракт.

Камилица
Камилица

Цветот камилица има спазмолитичко, антисептичко, седативно и аналгетско дејство. Го стимулира лачењето на органите за варење, ги потиснува процесите на ферментација во телото.

Ангелика
Ангелика

Екстрактот од коренот на Ангелика акутилоба има антибактериски и антимикотични својства, и дава на кожата чувство на удобност и свежина.

Семе од лен
Семе од лен

Семе од лен го подобрува функционирањето на гастроинтестиналниот тракт, значително ја инхибира апсорпцијата на токсините, помага да се елиминира отпадот од телото.

Бел слез
Бел слез

Коренот од слез се користи како обвивка во случај на проблеми со гастроинтестиналниот тракт и ја ублажува иритацијата на мукозните мембрани.

Бергенија
Бергенија

Листот од бадан има хемостатички и бактерицидни својства, ефикасни во лекувањето на воспалителни заболувања на гастроинтестиналниот тракт.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Банановый крем-суп с овощами, 25 г
2.75€2.75 2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен лифтинг крем
22.80€22.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Volupta+ за жени
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крема за лице со арганово масло
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детокс фластер за стапала
5.40€5.40
КУПИ

DB query error.
Please try later.