Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Секојдневна влошка „Life Energies“

Фито-мембраната обезбедува чувство на сигурност и удобност

Код: 63601 , Количниа,1 парчее
Повратни информации од клиент:
(1)

Влошката со билки има специјална фито-мембрана која промовира природен рН баланс и има позитивен ефект врз микрофлората. Обезбедува чувство на сигурност и удобност. Погоден за секојдневна употреба.

АПЛИКАЦИЈА:

Се препорачува за секојдневна употреба.

Прокладка ,точнее фитокомпресс из трав Энергия жизни,изменил мою жизнь в лучшую сторону Очень довольна,спасибо !


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алое
Алое

Екстрактот од алое ги забрзува природните процеси на заздравување на ткивата, ја запира иритацијата на кожата и го ублажува чешањето.

Пеперминт
Пеперминт

Екстрактот од пеперминт ја омекнува кожата, ја ублажува иритацијата, дава чувство на удобност.

Ангелика
Ангелика

Екстрактот од коренот на Ангеликата има корисни ефекти врз женското тело. Ангеликата се користи во источната медицина илјадници години поради нејзините антиинфламаторни ефекти и способност да ја намали болката.

Куркума
Куркума

Eкстрактот од куркума помага против алергии, иритации на кожата.

Горец
Горец

Екстрактот од корен од полигонум мултифлорум има антимикробно дејство.

Алунит
Алунит

Природен вулкански кристал. Има антибактериски и лековити својства. Ја ублажува иритацијата.

Кинески божур
Кинески божур

Екстрактот од божур е едно од најкористените растенија во тибетската традиционална медицина. Ја ублажува иритацијата, чешањето, помага за нормализирање на женскиот циклус.

Книдиум
Книдиум

Екстрактот од семето книдиум е познат по своите анти-инфламаторни, антибактериски и антимикробни дејства.

Мислења на клиентите (1)

Клименко Светлана Васильевна

Прокладка ,точнее фитокомпресс из трав Энергия жизни,изменил мою жизнь в лучшую сторону Очень довольна,спасибо !

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супа од домати и кокос
2.75€2.75 2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце, Алое
2.50€2.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Машка долна облека со турмалин,
32.00€32.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Протеински шејк со рогач и ленено семе со засладувач
3.00€3.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Антиоксидативен пилинг за лице
9.00€9.00
КУПИ

DB query error.
Please try later.