Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Циклусни дамски влошки ноќни, Енергија на тревите

Фито-мембраната обезбедува чувство на сигурност и удобност

Код: 61903 , Amount: 8 pcs
Повратни информации од клиент:
(0)

Повеќеслојната конструкција на ноќните влошки обезбедува апсолутна удобност.
Природниот горен слој брзо ја впива течноста навнатре и го спречува нејзиното враќање на површината, што и овозможува на кожата да остане чиста и сува. Внатрешниот слој содржи гранули на супер абсорбент, кој ја претвора течноста во гел и сигурно ја задржува внатре.

Страничните крила обезбедуваат сигурност и го спречуваат истекувањето навечер.
Максимален профилактички ефект се постигнува во комбинација со користење на "Фиточај со златен корен" или "Фиточај со ортилија" и доследно користење на влошките "Енергија на билките", како во критичните денови, така и секојдневно.

АПЛИКАЦИЈА:

Наменет за употреба за време на циклусен период во ноќта.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алое
Алое

Екстрактот од алое ги забрзува природните процеси на заздравување на ткивата, ја запира иритацијата на кожата и го ублажува чешањето.

Пеперминт
Пеперминт

Екстрактот од пеперминт ја омекнува кожата, ја ублажува иритацијата, дава чувство на удобност.

Ангелика
Ангелика

Екстрактот од коренот на Ангеликата има корисни ефекти врз женското тело. Ангеликата се користи во источната медицина илјадници години поради нејзините антиинфламаторни ефекти и способност да ја намали болката.

Куркума
Куркума

Eкстрактот од куркума помага против алергии, иритации на кожата.

Горец
Горец

Екстрактот од корен од полигонум мултифлорум има антимикробно дејство.

Алунит
Алунит

Природен вулкански кристал. Има антибактериски и лековити својства. Ја ублажува иритацијата.

Кинески божур
Кинески божур

Екстрактот од божур е едно од најкористените растенија во тибетската традиционална медицина. Ја ублажува иритацијата, чешањето, помага за нормализирање на женскиот циклус.

Книдиум
Книдиум

Екстрактот од семето книдиум е познат по своите анти-инфламаторни, антибактериски и антимикробни дејства.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Банановый крем-суп с овощами, 25 г
2.75€2.75 2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен лифтинг крем
22.80€22.80
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Volupta+ за жени
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крема за лице со арганово масло
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детокс фластер за стапала
5.40€5.40
КУПИ

DB query error.
Please try later.