Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

крем за лице Арганово масло

Грижа против зрела кожа + УВ заштита

Код: 15202 , Weight: 50 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Кремот од серијата Phyto Code го одржува природното ниво на навлажнување на кожата, спречува сувост, затегнување и лупење. Богатиот антиоксидативен комплекс ги зајакнува функциите на бариерата на кожата во случај на стрес, лоша екологија, го спречува создавањето на брчки.

УВ-филтрите содржани во производот ја штитат кожата од негативните ефекти на сонцето, блокирајќи до 85% од сите УВ-зраци. Кремот има оптимален заштитен фактор 9,2 за урбаната средина, кој не ја блокира синтезата на витаминот Д.

Формулата на кремот е збогатена со билни екстракти, витамини и навлажнувачи слични на кожата, кои и обезбедуваат на кожата ефикасна секојдневна нега и одржување на нејзината младешка. Без парабени и бои.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете малку крема на претходно исчистената кожа на лицето и вратот со нежни кружни движења, внимавајќи да ја избегнете кожата околу очите. Се препорачува да се нанесува наутро и пред спиење.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Хијалуронска киселина
Хијалуронска киселина

Ја навлажнува кожата, формира заштитен слој, спречува појава на дехидрирана кожа. Има лифтинг ефект и ја подобрува еластичноста на кожата.

Камелија
Камелија

Екстрактот од лист Камелија синенсис има антиоксидантни и антимикробни својства. Ја омекнува и навлажнува кожата. Спречува појава на иритација на кожата.

Кокосово масло
Кокосово масло

Ја храни, смирува и навлажнува вашата кожа, формира заштитна фолија, одржува оптимален баланс на влага во сува, слабеана, груба и стареечка кожа долго време.

Кинески кордицепс
Кинески кордицепс

Екстрактот од кинескиот кордицепс е извор на моќни антиоксиданси кои ги штитат клетките од уништување и го спречуваат предвременото стареење. Ја навлажнува и омекнува кожата, го подобрува целокупниот изглед.

Лактоза
Лактоза

Компонента на природниот навлажнувачки фактор на кожата (NMF), кој го одржува потребното ниво на влажност на кожата и здрава епидермална бариера, истовремено поддржувајќи ја еластичноста и мазноста на кожата.

масло од арган
масло од арган

Маслото од арган е 80% полинезаситен со Омега-6 масни киселини, кои го спречуваат стареењето на клетките на кожата. Исто така е богат со витамини А, Ф и природни антиоксиданси - токофероли и полифеноли. Ја храни, го обновува хидролипидниот слој, ја подмладува вашата кожа.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сјај за усни, лубеница
12.20€12.20
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пена за чистење на лицето Fresh Click
17.00€17.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен флуид “ Ocean Riches”
20.00€20.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Набор от облысения
38.47€38.47 32.70€32.70
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тонален крем за лице , овча плацента 50 гр
8.50€8.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ BB Тонален крем за лице
16.81€16.81 13.45€13.45
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супер-концентрирани плочки за перење облека
15.93€15.93 11.15€11.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крепкие и здоровые волосы
43.63€43.63 34.90€34.90
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.