Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Колагенска емулзија за лице и врат

Видлив ефект на подмладување

Код: 12705 , Тежина:100 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Ги обновува кожните клетки за регенерација. Се препорачува за уморна кожа со намален тонус. Ефикасно ги корегира промените поврзани со возраста, совршено ја влажни кожата и ја пегла и има зацврстувачки ефект. Ја стимулира синтезата на колаген и еластин, помага во зајакнувањето и подобрувањето на еластичноста на кожата.
Моќната формула на производот ги елиминира отпечатоците што ги оставаат времето и стресот на вашето лице, потхранува длабински и заштитува.
Интензивниот крем го отстранува заморот од вашето лице, ги ослободува клетките од напнатост и го поттикнува нивното обновување.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина на исчистено лице и врат, избегнувајќи го пределот околу очите. Препорачуваме кремата да ја комбинирате со останатите производи од истата серијата.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алое
Алое

Екстрактот од лист од алое ја смирува, омекнува и навлажнува кожата, ја стимулира нејзината регенерација, ја подобрува еластичноста, ги измазнува фините линии.

Хијалуронска киселина
Хијалуронска киселина

Ја навлажнува кожата, формира заштитен слој, спречува појава на дехидрирана кожа. Има лифтинг ефект и ја подобрува еластичноста на кожата.

Collagen
Collagen

Хидролизираниот колаген ја стимулира регенерацијата на колагенските влакна во дермата, ја подобрува густината, еластичноста и тургорот на кожата, формира заштитен превез на неговата површина заштитувајќи ја од губење на влага.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маскара
14.80€14.80 11.84€11.84
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Здрава и силна коса
9.60€9.60 7.68€7.68
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито чај за бубрези
9.20€9.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело со Кристали од Мртво Море
15.50€15.50 12.40€12.40
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.