Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Крем за лице против брчки “ Змиски Фактор “

Бесконечна регенерација

Код: 15103 , Тежина: 55 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Нежен крем за Вашата кожа за заштита во текот на целиот ден. Ја елиминира сувоста, ја враќа еластичноста, а со тоа ја спречува појавата на брчките и намалување на веќе постоечките брчки и ја намалува возрасната пигментација на кожата. Производот е дел од серијата Snake Factor посветена на интензивна корекција на промените кај зрела кожа.
Производите од оваа серија содржат змиско масло Мамуши кое има неверојатно дејство за брза регенерација.

АПЛИКАЦИЈА:

По рутинското чистење, нанесете мала количина крем на лицето и вратот. Масирајте со нежни кружни движења. Избегнувајте ја областа околу очите.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Хијалуронска киселина
Хијалуронска киселина

Ја навлажнува кожата, формира заштитен слој, спречува појава на дехидрирана кожа. Има лифтинг ефект и ја подобрува еластичноста на кожата.

Аденозин
Аденозин

Ја штити кожата од стареење и делува како антиоксиданс. Има антиинфламаторно дејство и го намалува црвенилото на кожата. Ги стимулира метаболните процеси во клетките на кожата и ја промовира синтезата на колаген. Ја зголемува содржината на еластин во кожата и ја изедначува нејзината површина.

Змиско масло од Мамуши
Змиско масло од Мамуши

Тој е извор на омега-3 полинезаситени масни киселини, кои помагаат во формирање на нови клетки и е важна компонента на нивните мембрани.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маскара
14.80€14.80 11.84€11.84
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Здрава и силна коса
9.60€9.60 7.68€7.68
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито чај за бубрези
9.20€9.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело со Кристали од Мртво Море
15.50€15.50 12.40€12.40
КУПИ
(2)

DB query error.
Please try later.