Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Комплексна нега на лице против брчки

Ние ќе се справиме со вашите брчки пред да го дознаете тоа!

Код: 56201 , Тежина: 36 + 5 гр.
Повратни информации од клиент:
(0)

Дали ги забележавте првите брчки на лицето? Или, не е ништо ново за вас во овој момент? Без оглед на случајот, во ваша моќ е да го забавите процесот на стареење и видливо да го подобрите надворешниот изглед на вашата кожа. Сеопфатна нега на кожата против брчки - Тоа е одлично дуо од два производи кои ќе го променат вашето лице! Направете два едноставни чекори на патот кон совршенството! Чекор 1: маски-еликсир со екстракт од хме и витамин Б3. - ја подмладува и ја зајакнува структурата на зрелата кожа - ја омекнува кожата, и дава еластичност и го зголемува нејзиниот тон Чекор 2: корисен крем, кој: - го зголемува дејството на маската додека ја храни и заштитува кожата - ја стимулира регенерацијата на кожата благодарение на нејзините природни киселини Кремот има многу фина текстура, лесно се апсорбира и не предизвикува чувство на тежина на лицето. Како резултат, мимичните брчки и брчки предизвикани од природно стареење се измазнуваат. Можете да ја користите сеопфатната нега на кожата против брчките како брз и ефикасен производ пред важен настан или за редовни ритуали за убавина - во секој случај, ќе бидете среќни за резултатот!

АПЛИКАЦИЈА:

Чекор 1: нанесете ја маската-еликсир врз исчистената кожа 15-20 минути, а потоа отстранете ја и исплакнете ја кожата со вода. Чекор 2: нанесете ја корисната крема на кожата веднаш или во рок од 10-12 часа по употребата на маската. Може да се користи како ноќен крем. Користете ја маската 1-2 пати неделно. Користете го производот веднаш по отворањето.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

Collagen
Collagen

Екстрактот од колаген го снабдува недостатокот на протеини во кожата подобрувајќи ја неговата структура и зголемувајќи го тургорот. Кожата станува цврста и еластична.

Витамин Б3
Витамин Б3

Активната форма на витамин Б3 (никотинамид) го подобрува метаболизмот во клетките на кожата, ја измазнува кожата и ги прави брчките помалку длабоки.

АХА (алфа хидрокси киселини)
АХА (алфа хидрокси киселини)

АНА-кислоты получили общее название «фруктовые», так как первоначально были обнаружены во фруктах. Они деликатно очищают кожу от избытка сала и омертвевших клеток, избавляют от дефектов, выравнивая фактуру и цвет кожи. Способствуют ускорению процессов обновления эпидермиса.

Еукалиптус глобуларен
Еукалиптус глобуларен

Хумулус лупулус екстракт е извор на витамини, органски киселини и флавоноиди. Ја тонира и омекнува кожата што ја прави мазна и нежна, има антибактериско дејствоо.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за тело "Течен фластер"
14.60€14.60 10.95€10.95
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Течни ракавици заштитен крем
4.51€4.51 2.93€2.93
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Calcemarine Complex( Калцемарин комплекс)
29.00€29.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Растворлива маска во прав со перли
6.20€6.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон за коса со жен шен
13.90€13.90
КУПИ

DB query error.
Please try later.