Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Нано коректор за лице “ Ботокс ефект “

Ефект на миорелаксација

Код: 12202 , 3 g / 7 ml
Повратни информации од клиент:
(1)

Ботокс коректорот го стимулира производство на сопствен колаген, чиј недостаток води до појавата на брчки. Тој дејствува брзо ефикасно и најважно, внимателно и деликатно. Во состав на формулата постои комбинација од активни наночестички и природни екстракти. Vegneotox R е невротоксичен ботокс кој ги опушта мускулите на лицето, ги пегла брчките и ја стимулира синтезата на колаген и еластин. „Пептид“ комплексот ја враќа цврстината и густината на кожата, продира длабоко во кожното ткиво и ги “крева” брчките од внатрешната страна, оставајќи ја кожата мазна и еластична. Нано коректорот ја хидратира, тонизира, негува и ја регенерира кожата.

АПЛИКАЦИЈА:

1. Со пумпата за дозирање истурете на дланките неколку капки од серумот и нанесете со тапкање на посакуваното место.
2. Истурете мала количина на прстите од правта во второто шишенце и натапкајте вез серумот.
3. За уште подобар ефект нанесете повторно од серумот.
Нанесувајте на чиста кожа еднаш дневно ( 2 часа пред спиење ). Кога го користите Нано коректорот, воздржете се од постојан пилинг на кожата.

Это просто фантастика! Такого эффекта я не ждала!И не надо терпеть уколы, ходить с красным и опухшим лицом.Эффект сохраняется уже два месяца. Обещали что это средство длительного действия... посмотрим.

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Хијалуронска киселина
Хијалуронска киселина

Ја навлажнува кожата, формира заштитен слој, спречува појава на дехидрирана кожа. Има лифтинг ефект и ја подобрува еластичноста на кожата.

Алги
Алги

Екстрактот од алги содржи многу корисни материи, го олеснува ефикасното навлажнување на кожата, го подобрува тонот и еластичноста на кожата, омекнува.

Ацетил хексапептид - 30
Ацетил хексапептид - 30

Блокатор за контракција на мускулите што го олеснува измазнувањето на линиите на изразување, додека ја намалува нивната длабочина и количина.

Палмитоил трипептид - 5
Палмитоил трипептид - 5

Реконструктор на дерма-матрица кој ги зајакнува sидовите на крвните садови, ја стимулира синтезата на колаген, ја зголемува еластичноста на кожата.

Мислења на клиентите (1)

Лунгу Виктория Константиновна и Александр Семенови

Это просто фантастика! Такого эффекта я не ждала!И не надо терпеть уколы, ходить с красным и опухшим лицом.Эффект сохраняется уже два месяца. Обещали что это средство длительного действия... посмотрим.

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело со Кристали од Мртво Море
15.50€15.50 12.40€12.40
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Silky Face Powder Duo
15.00€15.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело Цитрон
11.10€11.10 8.88€8.88
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Функциональный комплекс «Златофит»
45.00€45.00
КУПИ

DB query error.
Please try later.