Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Гел за лице за моделирање на контурите на лицето

Корекција на контурите на лицето

Код: 12707 , Тежина:150 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Гел лифтинг, ја прави кожата поцврста и поотпорна од надворешни влијанија. Ги забавува процесите на стареење на кожата, помага во намалување на длабочината на брчките и ги подобрува контурите на лицето.
Производите од серијата Колаген Актив содржат хидролизиран колаген кој ги враќа протеинските влакна и ја продолжува младоста на вашата кожа.
Производите од серијата Колаген Актив се препорачуваат за употреба почнувајќи од 35 години.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете мала количина крем на чисто лице и врат со внимателни кружни движења. Не ставајте на пределот околу очите. Се препорачува да се користи во комбинација со кристални колагенски маски. За секојдневна употреба.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Collagen
Collagen

Хидролизираниот колаген ја стимулира регенерацијата на колагенските влакна во дермата, ја подобрува густината, еластичноста и тургорот на кожата, формира заштитен превез на неговата површина заштитувајќи ја од губење на влага.

Кофеин
Кофеин

Ги активира метаболните процеси во кожата, ги елиминира блокадите и го олеснува отстранувањето на вишокот течност од ткивото.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маскара за продолжување на трепките
14.60€14.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сјај за усни, јагода
12.20€12.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Silky Face Powder Duo
15.00€15.00
КУПИ

DB query error.
Please try later.