Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Пилинг-гель для лица (активный), 203040… beauty goes on

Экстраочищение!

Код: 12008 , Вес:80 г
Повратни информации од клиент:
(0)

Обеспечивает отшелушивание ороговевших клеток кожи. Активизирует регенерацию клеток и естественные механизмы увлажнения, укрепляет эластичность кожи, сужает поры, способствует разглаживанию морщинок. Осветляет и выравнивает цвет лица.

Подходит для любого типа кожи.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесите небольшое количество пилинга на очищенную кожу лица, исключая область вокруг глаз. Помассируйте 1-2 минуты и тщательно смойте большим количеством воды. Не рекомендуется применять пилинг перед загаром.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Хијалуронска киселина
Хијалуронска киселина

Ја навлажнува кожата, формира заштитен слој, спречува појава на дехидрирана кожа. Има лифтинг ефект и ја подобрува еластичноста на кожата.

Алги
Алги

Екстрактот од алги содржи многу корисни материи, го олеснува ефикасното навлажнување на кожата, го подобрува тонот и еластичноста на кожата, омекнува.

Портулака
Портулака

Екстрактот од портулак ги релаксира мускулите, ја неутрализира нивната „прекумерна“ контракција и ги стимулира процесите на регенерација.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Богат крем за тело со морски алги
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Колагенска емулзија за лице и врат
17.90€17.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Здрава и силна коса
9.60€9.60 7.68€7.68
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сјај за усни, јагода
12.20€12.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Тоник за лице
12.20€12.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон за коса со жен шен
13.90€13.90
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело медена праска
11.10€11.10
КУПИ

DB query error.
Please try later.