Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Коллагеновая маска для лица и шеи с экстрактом женьшеня Dual Sustem

Заряд энергии для клеток кожи

Код: 51409 , 36+5 г
Повратни информации од клиент:
(0)

Повышает жизненную силу кожи, защищает ее от преждевременного старения. Выравнивает микрорельеф , разглаживает мелкие морщинки, оказывает иммуномодулирующее, антистрессовое и тонизирующее действие, восстанавливает клетки эпидермиса. Делает кожу упругой, эластичной и молодой.

АПЛИКАЦИЈА:

1. На очищенную кожу вокруг глаз наложите маску на 15-20 минут, затем снимите ее, остатки смойте водой. 2. Нанесите небольшое количество эмульсии на область вокруг глаз. Использовать сразу после вскрытия упаковки

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Кинески женшен
Кинески женшен

Екстракт од кинески корен од женшен ги подобрува метаболните процеси во ткивата, го стимулира самообновување на клетките, го намалува бројот на помали брчки и грубост на кожата, го намалува интензитетот на длабоките брчки, ја прави кожата помазна и поцврста, ја тонизира и омекнува, и штити наспроти влијанието на надворешните фактори.

Collagen
Collagen

Хидролизираниот колаген ја стимулира регенерацијата на колагенските влакна во дермата, ја подобрува густината, еластичноста и тургорот на кожата, формира заштитен превез на неговата површина заштитувајќи ја од губење на влага.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело Цитрон
2.00€2.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Антиоксидативен пилинг за лице
9.00€9.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен крем против брчки “ Овча плацента “
10.00€10.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Златна маска за лице
12.50€12.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Молив за веѓи
9.60€9.60
КУПИ

DB query error.
Please try later.