Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Питательная маска для лица и шеи "Маточное молочко и прополис" Pro-Comfort

Питание и восстановление кожи

Код: 52908 , Вес: 35 г
Повратни информации од клиент:
(0)

Маска обладает омолаживающим, восстанавливающим, тонизирующим действием. Разглаживает кожу, придавая ей упругость и сияющий здоровый вид.

АПЛИКАЦИЈА:

Наложите маску на очищенную кожу лица и шеи на 15-20 минут, затем снимите, ополосните лицо водой.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Collagen
Collagen

Хидролизираниот колаген ја стимулира регенерацијата на колагенските влакна во дермата, ја подобрува густината, еластичноста и тургорот на кожата, формира заштитен превез на неговата површина заштитувајќи ја од губење на влага.

Убигуиноне
Убигуиноне

Коензимот е еден од најмоќните антиоксиданти кои ги попречуваат процесите на стареење. Тоа им помага на клетките да добијат енергија за континуирана регенерација. Го намалува количеството на фини линии и несовршености на кожата, ги прави длабоките брчки помалку видливи, ја прави кожата помазна и еластична.

Матичен млеч
Матичен млеч

Екстрактот од матичен млеч е специјален производ произведен од жлездите на младите пчели. Матичниот млеч е комплекс кој содржи протеини, слободни амино киселини, витамини и други активни супстанции. Поради високата биолошка активност, матичниот млеч има корисен ефект врз физиолошките функции на кожата, го подобрува нејзиниот изглед со намалување на количината на фини линии и несовршености на кожата, оставајќи ги длабоките брчки помалку видливи, а кожата помазна и еластична.

Прополис
Прополис

Екстрактот од прополис интензивно ја храни и регенерира кожата, спречува појава на брчки.

ВИДЕО

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИDB query error.
Please try later.