Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Мицерална вода за лице

Дозволете и на вашата кожа да дише

Код: 10206 , Weight: 200 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Мицеларната вода со фитокомплекс ја отстранува шминката во едно движење. Тоа е производ „2 во 1“ кој овозможува ефикасно и нежно чистење на вашата кожа.

Мицелите содржани во производот делуваат како магнет и привлекуваат нечистотии и ситни честички од шминка.

Фито комплексот базиран на камилица, мајчина душица, и рузмарин нежно ја негува кожата, ја исполнува со животна сила и свежина, Го смирува дури и изразеното црвенилото.Мицеларната вода е погодна за сите типови кожа, дури и за чувствителната кожа во пределот околу очите.

АПЛИКАЦИЈА:

Намачкајте го памучното тупферче ( памук ) со мицеларна вода, исчистете ја кожата и на крајот, остатокот од производот исплакнете го со вода.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Хамемелис
Хамемелис

Екстрактот од хамемелис го подобрува изгледот на кожата, ја омекнува и ја одржува еластичноста на кожата

Маслинка
Маслинка

Растворливата во вода форма на маслиново масло е многу компатибилна со кожата, бидејќи од природни масла, таа е најслична со липидите на човечката кожа. Има интензивно омекнувачко и нежно чистење. Благодарение на неговиот нежен ефект, обезбедува регенерација на хидролипидниот филм на кожата.

Рузмарин
Рузмарин

Екстрактот од рузмарин освежува, тонизира, го потиснува растот на бактериите.

Еукалиптус глобуларен
Еукалиптус глобуларен

Хумулус лупулус екстракт е извор на витамини, органски киселини и флавоноиди. Ја тонира и омекнува кожата што ја прави мазна и нежна, има антибактериско дејствоо.

Костен
Костен

Коњскиот костен служи како антиоксиданс, ја штити кожата од негативното влијание на животната средина, омекнува, помага да се подобри тонот на косата.

Камилица
Камилица

Екстрактот од камилица ја тонизира кожата, ги штити клетките од предвремено стареење и негативните ефекти на надворешната средина и ја смирува иритацијата.

Тимус
Тимус

Екстрактот од мајчина душица содржи алфа-хидрокси киселини (АХА), танини и витамини кои ефикасно ја чистат и смируваат кожата. Има антибактериски ефекти.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело Цитрон
2.00€2.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Антиоксидативен пилинг за лице
9.00€9.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен крем против брчки “ Овча плацента “
10.00€10.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Златна маска за лице
12.50€12.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Молив за веѓи
9.60€9.60
КУПИ

DB query error.
Please try later.