Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Тоник за лице

Тоник за лице

.

Код: 10308 , Волумен : 100 мл.
Повратни информации од клиент:
(0)

Плацентарниот тоник за лицето не содржи алкохол и парабени, а тоа значи, тој има деликатно и најефикасно дејство на кожата. Производот нежно и темелно отстранува од површината на кожата остатоци од средства за чистење, честички од шминка и вишок секреција на лојните жлезди. Поради активниот состав, тоникот ја заситува кожата со влажност, одржува здрава pH-вредноста, го забрзува процесот на обновување на клетките, го продолжува ефектот на последователни производи за нега.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете тоник на лицето и вратот наутро / навечер користејќи памучна подлога.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Екстракт од плацента
Екстракт од плацента

Плацентарниот екстракт ја интензивира синтезата на колаген и еластин, длабоко ја навлажнува, ги измазнува брчките, го подобрува тонот на кожата, ги забавува процесите на стареење.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Хамемелис
Хамемелис

Екстрактот од хамемелис го подобрува изгледот на кожата, ја омекнува и ја одржува еластичноста на кожата

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело Цитрон
2.00€2.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Антиоксидативен пилинг за лице
9.00€9.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен крем против брчки “ Овча плацента “
10.00€10.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Златна маска за лице
12.50€12.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Молив за веѓи
9.60€9.60
КУПИ

DB query error.
Please try later.