Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Анти-акни лепенки за лице

Локално брзо дејство на акни

Код: 38811 , Amount: 36 pcs
Повратни информации од клиент:
(0)

Хидроколоидните фластери за кожа склона кон акни се вредно откритие за оние кои треба што поскоро да се ослободат од овој проблем. Тие помагаат да се забрза процесот на созревање на воспалителните несовршености и исто така:
- ги суши областите склони кон акни
- заштита на проблематичните области на кожата од контаминација од бактерии однадвор, што помага брзо да се елиминира проблемот
- регенерирање на епидермисот и минимизирање на ризикот од комедони и постакни

Фластерите се направени од најфиниот материјал и практично се невидливи на кожата. Може да се користат на кој било дел од лицето, дури и преку ден.

Пакетот содржи 36 лепенки: 12 лепенки со дијаметар од 12 mm и 24 фластери со дијаметар од 8 mm. Изберете лепенка според големината на проблематичната област.

АПЛИКАЦИЈА:

Исчистете ја и исушете ја кожата. Поделете го фластерот од заштитната основа и нанесете го на областите на кожата погодени од акни. Лепенот може да се користи до 6 часа. Доколку е потребно, веднаш потоа може да го залепи следниот.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Босвелија
Босвелија

Смолата Босвелија е силен антиинфламаторно средство, антисептик со својства за анестезија. Ги активира процесите на регенерација на клетките на епидермисот.

Хидроколоид
Хидроколоид

Тоа помага да се забрза насловот на „несовршеност“ и да се извлече неговата содржина. Хидроколоидите се користат за медицински цели (по правило, во завои): тие апсорбираат ексудат (секреција на рани) и го претвораат во супстанција слична на гел. Хидроколоидот ги покрива рабовите на раната, ја забрзува неговата епителизација и го минимизира ризикот од формирање лузна.

Абсорбенти
Абсорбенти

Ефикасно ги апсорбира испуштањата, одржувајќи ја околината потребна за најбрзо заздравување на несовршеноста.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочна маска - хидрогел
4.20€4.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон за коса со жен шен
13.90€13.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Кармин
9.00€9.00 7.20€7.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем балсам за бричење
15.41€15.41 13.10€13.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Кармин
9.00€9.00 7.20€7.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Katalog TianDe 2024 (RO)
3.30€3.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околу очен крем-серум против брчки
36.90€36.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем против бори, овча плацента
8.50€8.50
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детокс фластер за стапала
5.40€5.40
КУПИ

DB query error.
Please try later.