Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Активный лосьон-фитокорректор локального действия Master Herb

Фитокоррекция проблемной кожи!

Код: 11322 , Вес:10 г
Повратни информации од клиент:
(0)

Активные компоненты лосьона обладают успокаивающим действием, снимают покраснения, предупреждают появление акне. Лосьон нормализует деятельность сальных желез. Укрепляет естественные защитные силы кожи.

Фитокорректор — средство локального действия, наносить его нужно непосредственно на очаги акне.

АПЛИКАЦИЈА:

Наносите на участки с акне несколько раз в день. Для достижения наилучших результатов используйте в комбинации с другими средствами из серии Master Herb.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Билка Мудрец
Билка Мудрец

Екстрактот од лист од жалфија содржи многу витамини, ја забрзува регенерацијата на клетките, има тоник ефект и ја одржува вашата кожа во добра состојба.

Јапонски орли
Јапонски орли

Екстрактот од орлов цвет го подобрува целокупниот изглед на кожата, ги измазнува фините линии.

Хризантема
Хризантема

Екстракт од хризантема партениум ја омекнува и смирува кожата.

Ехинацеа пурпуреа
Ехинацеа пурпуреа

Экстракт корня эхинацеи пурпурной увлажняет, тонизирует кожу. Разглаживает мелкие морщинки.

Пеперминт
Пеперминт

Екстрактот од пеперминт ја омекнува кожата, ја ублажува иритацијата, дава чувство на удобност.

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

ВИДЕО

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Интензивен лифтинг крем,Collagen Active
17.90€17.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Функциональный комплекс «Глутатион - комплекс»
45.07€45.07 33.80€33.80
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Нежен пилинг за лице
18.50€18.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито спреј за свеж здив со прополис
13.73€13.73 10.30€10.30
КУПИ

DB query error.
Please try later.