Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Смирувачки и заштитен крем за околуочи

За најчувствителната кожа

Код: 16302 , Weight: 25 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Кожата околу очите е природно чувствителна. Таа е многу тенка и мека, со што гримасите на лицето дополнително придонесуваат за стрес на кожата околу очите. Со секојдневното нанесување на шминка, кожата околу очите има најголема потреба од редовна дневна нега.
Смирувачки заштитен околуочен крем кој:
спречува црвенило и оток во пределот околу очните капаци
помага во задржувањето на хидратација на кожата и ги измазнуваат брчките
ја штити деликатната кожа од негативните ефекти на природата
Производот не содржи бои и парабени.
Уживајте во свеж и млад изглед секој ден!

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на пределот околу очите со нежни движења на тапкање. Користете наутро и навечер за да го зголемите ефектот.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Пантенол
Пантенол

Ги забрзува процесите на регенерација на кожата, ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата, обезбедува добра боја.

Бета глукан
Бета глукан

Антиоксиданс и природен агент за заштита од сонце кој го спречува стареењето на кожата предизвикано од изложеност на светлина.

Комплекс за хидратација Hymagic-4D
Комплекс за хидратација Hymagic-4D

Содржи четири различни форми на хијалуронска киселина со различни својства. Овој комплекс е во состојба да ја наполни кожата со вода и што е уште поважно, да ја задржи водата во кожата. На овој начин, кожата е целосно хидрирана и нејзината еластичност е подобрена. Комплексот ги врзува клетките заедно, го регулира нивниот метаболизам, го промовира производството на колаген, ја хидрира кожата и ја обезбедува нејзината еластичност и здрав сјај.

Смирувачки комплекс SymCalmin
Смирувачки комплекс SymCalmin

Развиен е врз основа на екстракт од овес. Овесот е познат по својата способност да ја омекне кожата и да ја намали иритацијата. Комплексот го намалува црвенилото, иритацијата, чешањето и непријатноста.

Комплекс за регенерација на Дефенсил
Комплекс за регенерација на Дефенсил

Екстракт од тропска лиана кардиоспермум и природни масла од сина трева и семки од сончоглед - комплекс од природни состојки што ја нормализира чувствителната кожа и ја смирува иритацијата и црвенилото.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИDB query error.
Please try later.